Najnowsze

Krople deszczu na taflach jezior i morza

Najnowsze

Prognoza dla kurortów
Prognoza dla kurortów

Jaka będzie niedziela w kurortach Pomorza, Wybrzeża oraz Warmii i Mazur? Niespecjalnie pogodna. Spodziewamy się i deszczu, i burz, i temperatury wahającej się od 19 do 23 st. Celsjusza.

Pogoda na Warmii i Mazurach będzie zróżnicowana. Najwięcej słońca synoptycy prognozują w Olsztynie, Kętrzynie, Sztynorcie i Mrągowie, jednak niewykluczone, że wypoczywający tam turyści usłyszą grzmoty. Węgorzewo, Pisz, Ełk, Olecko i Gołdap to miejscowości, w których może mocno popadać. Pochmurno, a także burzowo będzie m.in. w Mikołajkach i Giżycku.

Temperatura również nie będzie łaskawa dla urlopowiczów z północnego wschodu. Termometry wskażą tam jedynie od 19 st. C w Augustowie do 21 st. C w Piszu i w Olsztynie. Woda będzie tak ciepła jak powietrze, dlatego też warto - w chwilach wolnych od załamań pogody - popływać w jeziorach.

Siła wiatru, który powieje z południowego zachodu, sięgnie 2 st. w skali Beauforta.

Silniej powieje nad morzem

Większość kurortów nadbałtyckich będzie i słoneczna, i burzowa. Dużego zachmurzenia, a także przelotnego deszczu spodziewamy się jedynie w Międzyzdrojach, Ustce, Rowach i Łebie.

Temperatura powietrza zawaha się od 20 st. C na Pomorzu do 23 st. C na Wybrzeżu. Temperatura wody w Bałtyku wyniesie równe 20 st. C.

Od 3 do 4 st. w skali Beauforta wyniesie siła wiatru, który nadciągać będzie przważnie z południowego zachodu. Tej wyższej wartości powinni się spodziewać żeglarze pływający po wodach od Międzyzdrojów po Ustronie Morskie.

Autor: map/mj / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości