Najnowsze

Jak uniknąć wakacyjnej oponki?

Najnowsze

Natalia Gacka radzi jak zachować formę w wakacje

Jemy fast foody, lenimy się na potęgę. Tak wyglądają wakacje wielu z nas. Niestety skutkują wakacyjną oponką. Jak nie dać się kuszącym zapachom gofrów i zmotywować do ruchu, podpowiada trenerka personalna Natalia Gacka.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Na piękne wakacyjne ciało i dobrą formę pracujesz cały rok. Na wakacjach odpuszczasz i po dwóch tygodniach zauważasz, że twoją talię otacza oponka. Skąd my to znamy... Scenariusz powtarza się co rok, bo na urlopie robimy sobie wakacje od diety i aktywności fizycznej, a idealny wypoczynek powinien być aktywny - przekonuje Natalia Gacka, trenerka personalna, mistrzyni świata w fitness bikini.

Uważaj na przekąski

Urlopowiczów gubią przekąski, przede wszystkim słodkie, jak lody czy gofry, oraz smażone, np. frytki. Do tego piwko albo dwa i nadprogramowe kilogramy gotowe.

- Jeżeli przez dwa tygodnie urlopu dzień w dzień będziemy źle się odżywiać, to gwarantuję oponkę - mówi Natalia Gacka.

Dlatego trenerka postawiłaby na zdrowe przekąski, zwłaszcza owoce. Jednak pamiętajmy - dziennie możemy zjeść ok. 300 gramów owoców, a ostatnią porcję na sześć godzin przed snem.

Ruszaj się

Ruch to podstawa, ale spokojnie, nie musisz się mocno zmęczyć. Spróbuj sportów wodnych, pograj z dziećmi w piłkę, pobiegaj lub pospaceruj po plaży. Dobrym rozwiązaniem będzie też udział w imprezach sportowych organizowanych w każdy weekend w urlopowych destynacjach.

- Z formą Polaków nie jest tak źle. Zauważyłam, że jest bardzo dużo imprez sportowych, zwłaszcza w małych miasteczkach. To oznacza, że jest na to zapotrzebowanie i ludzie, mimo wakacji i urlopu, chcą się trochę poruszać - mówi mistrzyni fitness.

Autor: mar/map / Źródło: TVN Meteo Active