Najnowsze

Facebook chce ratować przed trzęsieniami ziemi

Najnowsze

Mark Zuckerberg i premier Japonii - Yoshihiko Noda

Twórca Facebooka Mark Zuckerberg planuje uruchomienie aplikacji pomagającej w wypadkach katastrof naturalnych - takich jak potężne trzęsienie ziemi w Japonii sprzed roku. Szef największego na świecie serwisu społecznościowego mówił o niej podczas spotkania z premierem Japonii Yoshihiko Nodą. Testy nowego narzędzia internetowego już trwają.

Zuckerberg testuje nową funkcję Facebooka, która miałaby w przyszłości pomóc ofiarom trzęsień ziemi. Dzięki nowej technologii użytkownicy serwisu dostawaliby aktualne informacje na temat katastrofy. Dodatkowo aplikacja pomagałaby odnajdywać się członkom rodziny i przyjaciołom, których mogłaby rozdzielić niszczycielska siła żywiołu.

- Blisko ćwierć miliona ludzi już testuje nowe rozwiązania. Mamy nadzieję, że dzięki tym ulepszeniom będziemy bardziej pomocni - mówił Zuckerberg.

Japoński premier, Yoshihiko Noda wyraził nadzieję, że nowa aplikacja będzie uzupełnieniem krajowej infrastruktury zarządzania kryzysowego.

10 mln japońskich użytkowników

Zuckerberg powiedział, że kiedy po raz pierwszy odwiedził Japonię w 2008 roku Facebook miał tam ledwo milion użytkowników. Liczba ta znacząco wzrosła w ostatnich latach i podwoiła się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, przekraczając 10 milionów.

Facebook, z siedzibą w Menlo Park w Kalifornii, ma łącznie 845 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Firma ogłosiła w lutym, że ​​przygotowuje się do wejścia na giełdę.

Autor: mm/rs / Źródło: APTN

Pozostałe wiadomości