Europejskie morza sprzyjają żeglarzom

Prognoza pogody dla żeglarzy na dzień 30.06
Prognoza pogody dla żeglarzy na dzień 30.06
Prognoza pogody dla żeglarzy na dzień 30.06

Dobre warunki żeglarskie będzie można w czwartek spotkać na Bałtyku i w okolicy Morza Śródziemnego. Nieprzyjemnie zrobi się za to na polskich jeziorach. Należy uważać na silny wiatr i burze w drugiej części dnia.

Rano na Pomorzu Zachodnim będzie można śmiało pożeglować. Co prawda na niebie będzie sporo chmur, ale temperatura całkiem znośna - w okolicach 20, 23 st. C. Wiatr powieje z północnego-wschodu do 4 st. w skali Beauforta.

Pomorze Wschodnie już nie będzie takie korzystne. Synoptycy zapowiadają deszcze i burze. Jedynie w Łebie będzie sucho, a termometry wskażą od 20 do 23 kresek.

Na Mazurach lepiej nie odbijać z portu. Od rana bedzie tam padać, a potem grzmieć. Ten region bedzie ciepły z temperaturą oscylujacą wokół 26 kresek. Powieje jednak mocno, na wodach do 6 st. w skali Beauforta.

Bałtyk ciepły, w Cieśninach Duńskich będzie kołysać

Temperatuy na Bałtyku będą zróżnicowane. Na zachodzie żeglarze odczują 20 st. C, a na wschodzie aż 25. Będzie padać w środkowej częsci morza. Silny wiatr do 5 st. w skali Beauforta powieje w Cieśninach Duńskich.

W Grecji i Chorwacji pamiętaj o okularach. To rejony niezwykle słoneczne i ciepłe. Powietrze nagrzeje się w granicach 30 st. C. Wiatr będzie spokojny, do 3 st. w skali Beauforta.

Autor: mm/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości