Najnowsze

Dziś deszczowo w całym kraju

Najnowsze

Prognoza na dzień
Prognoza na dzień

W środę deszcze początkowo nawiedzą zachód kraju. W ciągu dnia front przesuwać się będzie na wschód. Opady będą miały charakter przelotny i towarzyszyć im będą przejaśnienia.

Na północnym-zachodzie chłodno, gdzieniegdzie termometry pokażą tylko 16 st. C. Od Szczecina i Gorzowa Wielkopolskiego po Słupsk i Bydgoszcz pokropi.

Deszcz spadnie na całą Polskę północno-wschodnią. Na Pomorzu Gdańskim, Warmii, Mazurach i Podlasiu lokalne mogą wystąpić burze. Temperatura powietrza nie przekroczy 21 st. C.

Na południu najcieplej

Część województwa kujawsko-pomorskiego oraz Mazowsze i Lubelszczyzna - tu także nie obejdziemy się bez parasola. W tej części kraju będzie jednak stosunkowo ciepło - nawet do 23 st. C w Lublinie.

Przelotnych opadów nie zbraknie i w Polsce południowo-zachodniej. Najchłodniej będzie w Jeleniej Górze i w Kłodzku, tylko 16-17 st. C.

Południe i południowy-wschód okażą się najcieplejszymi miejscami w Polsce, choć i tu przewidywane są opady. Spodziewamy się temperatur rzędu 19-24 st. C.

Złe wieści dla kierowców

Kierowcy nie będa zachwyceni środową pogodą. Nad całym krajem unosić się będa deszczowe chmury, a lokalnie pojawią się porywiste wiatry i burze.

Warunki drogowe w ciągu dnia
Warunki drogowe w ciągu dnia

Pogoda nie będzie nam służyć

Ciśnienie wyniesie 994 hPa i będzie spadać, przez co odczujemy senność. Najwyższą wilgotność powietrza odnotujemy w Polsce centralnej, a biomet pozostanie niekorzystny na terenie całego kraju.

Prognoza dla meteopatów
Prognoza dla meteopatów

Autor: map,xyzms//tka / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości