Deszczowo na alpejskich trasach

Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach 11.04
Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach 11.04
Prognoza pogody dla narciarzy w Alpach 11.04

Prognozy na środę nie są optymistyczne dla narciarzy w Alpach. Dzień upłynie pod znakiem opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Nielicznych przejaśnień można spodziewać się jedynie lokalnie na trasach francuskich i włoskich.

We francuskich kurortach pogoda będzie zróżnicowana. Przeważą opady - deszczu ze śniegiem i śniegu, ale miejscami można będzie liczyć na przejaśnienia. Termometry w większości ośrodków pokażą od 4 do 13 st. C. Trzy miejsca odnotują ujemne wartości: Courchevel i Val d'Isere (-2 st. C) oraz Chamonix (-5 st. C).

We włoskiej części gór będzie deszczowo. Miejscami mogą pojawić się opady śniegu i przejaśnienia. Temperatury wyniosą od 4 do 10 st. C. tradycyjnie chłodniejsze będą Livigno (0 st. C) i Breuil de Cervinia - tam spory mróz: -8 st. C.

Deszcz od Austrii po Szwajcarię

Austriackie ośrodki zdominuje deszcz i deszcz ze śniegiem. Będzie tam dość ciepło, od 9 do 18 st. C. W niemieckich Alpach podobnie - też mokro, ale nieco chłodniej, od 4 do 16 st. C.

Zdecydowanie chłodniejszy dzien zapowiada się w kurortach szwajcarskich - w większości termometry pokażą od 0 do 8 st. C. Jeszcze niższe wartości odnotują Andermatt (-1 st. C) i St. Moritz (-5 st. C). Znacznie cieplej, 12 st. C, będzie w Veysonnaz. W żadnym z ośrodków narciarze nie unikną deszczu.

Autor: js/ŁUD / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości