Najnowsze

Czas rozwinąć żagle

Najnowsze

Dobry wiatr i piękne słońce nad głowani żeglarzy

Dobre wiatry pojawią się na wszystkich europejskich wodach, także w Polsce. Temperatura również będzie sprzyjać żeglarzom. Śmiało można odcumować z portu, także w Polsce.

Poniedziałek przyniesie wyśmienite warunki żeglarskie, chociaż na Wybrzeżu temperatury nie dorównają jeszcze tym z południa Europy. W Łebie na termometrach zobaczymy tylko 18 st. C, a w Ustce 19. Na przybrzeżnych wodach powieje do 3 st. w skali Beauforta z północnego-zachodu. Na szczęście obędzie się bez deszczu.

Na mazurskich wodach będzie równie sympatycznie. Termometry na jeziorach wskażą od 18 do 22 st. C. Będzie słonecznie i wietrznie, na wodach do 5 st. w skali Beauforta.

Na południu Polski, na jeziorze Solińskim pogoda też będzie sprzyjać. Słońce nagrzeje powietrze do 20 st. C, a wiatr na wodzie osiągnie prędkośc do 5 st.

Słoneczny i ciepły Bałtyk

Temperatury na morzu Bałtyckim będą wyjątkowo obiecujące. W zachodniej częsci osiągną aż 26 st. C, we wschodniej 20. Wiatr na morzu powieje do 4 st. w skali Beauforta z kierunków zmiennych. W Cieśninach Duńskich będzie nieco spokojniej, a termometry wskarzą 22 kreski.

Na wodach greckich i chorwackich prawie sztormowo

W Grecji temperatury jak zwykle sprzyjają żeglarzom. Łódki i jachty będą mogły śmiało się rozpędzić. W zachodniej częsci kraju powieje do 5 st. w skali Beauforta, ale już we wschodniej wiatr rozpędzi się nawet do 7 stopni.

Równie wietrznie, ale nieco cieplej będzie na wodach chorwackich. Tam termometry wskażą od 28 do 30 st. C.

Autor: mm/ms / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości