Najnowsze

Chmury nad Wimbledonem. "Isia" z Sereną pod dachem?

Najnowsze


Agnieszka Radwańska kontra Serena Williams. Ku pojedynkowi tych dwóch rakiet zwrócą się dziś oczy całego świata. TVN Meteo sprawdziło, w jakich warunkach pogodowych przyjdzie się mierzyć ze sobą dwóm znakomitym tenisistkom i czy zwyciężczyni Wimbledonu będzie się kąpać nie tylko w blasku chwały, lecz także w blasku słońca.

Dziś o godz. 15.00 na głównym korcie londyńskiego Wimbledonu zmierzą się najwyżej notowana Polka w historii rankingu WTA Agnieszka Radwańska i Serena Wiiliams, żyjąca legenda tenisa.

Gdyby "Isi", bo tak nazywana jest Radwańska, udało się wygrać z czterokrotną triumfatorką Wimbledonu (w latach 2002, 2003, 2009, 2010), zostałaby pierwszą rakietą świata. Dotąd żaden polski tenisista tego nie dokonał.

Będzie deszczowo?

Niestety wszystko wskazuje na to, że pojedynek wybitnych sportsmenek odbędzie się pod dachem, który prawdopodobnie zostanie rozłożony nad głównym kortem turnieju.

- Modele synoptyczne mówią o tym, że dziś o godz. 15.00 w pochmurnym Londynie będzie padać - tłumaczy synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

Unton-Pyziołek dodaje też, że i po meczu nie powinno się rozpogodzić. Oznacza to, że zwyciężczyni Wimbledonu będzie kąpać się w blasku chwały, ale już nie w blasku słońca.

Autor: map//bgr / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości