Burze z ulewnym deszczem i porywisty wiatr. IMGW ostrzega

Pogoda na noc 18/19.08
Pogoda na noc 18/19.08
tvnmeteo.pl
tvnmeteo.plPogoda na noc 18/19.08

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia przed silnym deszczem z burzami. Powieje też silny wiatr, w porywach do 90 kilometrów na godzinę. Obowiązują alarmy pierwszego i drugiego stopnia.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne.

Silne opady deszczu z burzami: pomarańczowe alerty IMGW

Synoptycy IMGW wydali drugi stopień ostrzeżenia przez silnym deszczem z burzami dla powiatów nadmorskich w województwie pomorskim.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość sumy opadów wyniesie miejscami do 50-70 litrów wody na metr kwadratowy. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę.

Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godziny 15 w środę do godz. 15 w czwartek.

Intensywne opady deszczu z burzami: ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia

Niższy stopień ostrzeżeń wydano dla powiatów sławieńskiego, koszalińskiego i Koszalin w woj. zachodniopomorskim.

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Miejscami spadnie od 30 do 50 litrów na metr kwadratowy, Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h. Ostrzeżenie może być aktualizowane.

Alarmy będą ważne od godz. 17 w środę do godz. 15 w czwartek.

Silny wiatr: alerty IMGW pierwszego stopnia

Oprócz tego województwie zachodniopomorskim w powiecie sławieńskim wydano alarm przed silnym wiatrem.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 do 55 kilometrów na godzinę, w porywach do 90 km/h, z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego.

Alert wygaśnie o godz. 12 w czwartek.

Ostrzeżenia IMGWIMGW

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia

Ostrzeżenie drugiego stopnia, według definicji IMGW, przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia, zgodnie z definicją IMGW, przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Autor: kw//rzw / Źródło: IMGW

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości