Burze przegonią żeglarzy do portów

Prognoza pogody dla żeglarzy na Mazurach (21.05)
Prognoza pogody dla żeglarzy na Mazurach (21.05)
Prognoza pogody dla żeglarzy na Mazurach (21.05)

Pogoda na Mazurach będzie sprzyjała urlopowiczom, ale może pokrzyżować plany żeglarzom, którzy zechcą przepłynąć dłuższą trasę. Region pozostanie w strefie wpływu frontu atmosferycznego, powodującego przelotne opady i burze. Za to chwile przejaśnień warto wykorzystać na opalanie - będą temu sprzyjać temperatury i łagodny południowo-wschodni wiatr.

W ciągu całego dnia nad Mazurami mogą się pojawiać przelotne opady i burze - to skutek frontu atmosferycznego wpływającego na pogodę w całej wschodniej Polsce. Południowo-wschodni wiatr w ciągu dnia powieje z prędkością 11-18 km/h, ale burzowe porywy mogą być dużo silniejsze.

Pogodne niebo bez opadów może się utrzymać do wieczora tylko w okolicach Olsztyna. Tam też będzie najsłabiej wiało - 11 km/h. Temperatura powietrza wyniesie 26 st. C., a wody 16 st. C.

Mikołajki, Ruciane i Pisz najlepsze na kąpiel

Równie wysokie wartości odnotują okolice Sztynortu, Kętrzyna i Mrągowa oraz południe regionu (okolice Mikołajek, Rucianego-Nidy i Piszu). Termometry pokażą tam 25-26 st. C. Nieco różnić się będą tylko temperatury wody w jeziorach - na północy wyniosą 15-16 st. C, a na południu nawet 17-18 st. C.

Odrobinę chłodniej będzie w północno-wschodnich krańcach regionu. Tam temperatury powietrza wyniosą 23-24 st. C, a wody w jeziorach 15-16 st. C. Okolice Giżycka, Ełku i Olecka odnotują 24-25 st. C w powietrzu i 16-17 st. C w wodzie.

Autor: js/rs / Źródło: TVN Meteo

Pozostałe wiadomości