Najnowsze

Boisko gradu, grad w ogrodach. Znów gwałtowny atak pogody

Najnowsze

Burzowy wtorek w Polsce na zdjęciach Reporterów 24 (TVN24)
Burzowy wtorek w Polsce na zdjęciach Reporterów 24 (TVN24)

Chmury burzowe nadciągnęły we wtorek nad dużą część Polski. Bardzo gwałtowne zwroty pogody zanotowano m.in. na Kielecczyźnie. Tam spadł grad wielkości piłek golfowych.

Kilkadziesiąt zgłoszeń otrzymała Komenda Miejska Straży Pożarnej w Kielcach po nawałnicy z gradem, która po południu we wtorek przeszła nad centralną częścią regionu.

Dyżurny Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Kielcach mł. kpt. Paweł Nyk informował potem wieczorem, że zgłoszenia cały czas napływają, głównie z terenu gmin położonych na południe od Kielc: Sitkówka-Nowiny, Morawica oraz Chmielnik.

Grad wielkości jajek

"W wielu miejscach gradobicie uszkodziło dachy, strażacy na bieżąco wypompowują wodę z zalanych pomieszczeń" - powiedział. Jak wynika z relacji mieszkańców, w niektórych miejscach spadł grad wielkości kurzych jaj. Lokalne media donoszą także o wybitych szybach w samochodach.

To już kolejna nawałnica, która w ostatnim czasie wyrządziła szkody w województwie świętokrzyskim. Ulewne deszcze na przełomie maja i czerwca zniszczyły tysiące hektarów upraw, a także nawierzchnie dróg. Najwięcej strat odnotowano dotąd w powiecie kieleckim, skarżyskim oraz kazimierskim.

Śląsk i Wielkopolska też burzowe

Nie tylko Ziemia Świętokrzyska była burzowa, co widać na zdjęciach Reporterów 24. Górny Śląsk, Dolny Śląsk, a także Wielkopolska - tu także warunki pogodowe były dynamiczne.

Autor: tka/rs,mj; map//kdj / Źródło: Kontakt24, Kontakt Meteo

Pozostałe wiadomości