Najnowsze

"Bezmyślny psikus" ze skarpetą. Łabędź mógł stracić życie

Najnowsze

[object Object]
Łabędź ze skarpetą na głowieLINCOLNSHIRE POLICE
wideo 2/25

Policja z hrabstwa Lincoln w Wielkiej Brytanii poszukuje odpowiedzialnych za "bezmyślny psikus", jakim było założenie na głowę łabędzia skarpety. Gdyby nie szybka interwencja, ptak mógłby zginąć.

Policja z hrabstwa Lincoln odebrała w niedzielę wezwanie, że w kanale przy w parku na Coulson Road pływa łabędź z nałożoną na głowę skarpetą. Policjanci natychmiast pospieszyli na pomoc ptakowi.

Służby uznały, że nie może to być przypadek, a "bezmyślny psikus". Świadczy o tym sposób nałożenia części ubrania i głębokość na jaką zostało naciągnięte. Gdyby nie policjanci, łabędź prawdopodobnie umarłby z głodu lub uduszenia.

Chcą znaleźć sprawców

Rozpoczęło się śledztwo, mające na celu znalezienie osób odpowiedzialnych za krzywdę zwierzęcia.

"Żadne okrucieństwo wobec zwierząt nie będzie tolerowane i przeprowadzimy pełne dochodzenie w sprawie tego incydentu. Współpracujemy z organizacjami zajmującymi się ochroną przyrody, które zgłaszają nam te incydenty, abyśmy mogli je zbadać" - podała policja z Lincoln.

- Ten bezmyślny żart mógł spowodować długie cierpienie biednego łabędzia i w ostateczności jego śmierć. Biorąc pod uwagę, że jest to okres lęgowy, mogłaby ucierpieć także tamtejsza populacja tych ptaków - powiedziała inspektor Kate Burris z organizacji charytatywnej ds. dzikiej przyrody.

W Wielkiej Brytanii dzikie ptaki są chronione na mocy specjalnej ustawy. Ich zabijanie, ranienie lub zabieranie ich bez pozwolenia jest uznawane za przestępstwo. Maksymalna kara to sześć miesięcy pozbawienia wolności i/lub grzywna w dowolnej wysokości.

Our wildlife investigators are appealing for witnesses to an incident in which a sock has been placed over a Swan’s...

Opublikowany przez Lincolnshire Police Środa, 5 maja 2021

Autor: kw/dd / Źródło: BBC, Facebook/Lincolnshire Police

Źródło zdjęcia głównego: LINCOLNSHIRE POLICE

Pozostałe wiadomości