Informacje
 • Uratowali młodego bobra. "Był zestresowany, po prostu leżał i piszczał"

  13-12-2020 07:40 Na Węgrzech

  W węgierskim mieście Gyor, położonym nad Dunajem i Rabą, uratowano młodego bobra. Przestraszone zwierzę zauważył jeden z pracowników fabryki samochodów.

  - Był zestresowany, po prostu leżał i piszczał - powiedział Andras Marton Vlad, szef węgierskiego rezerwatu przyrody Domos Nature Reserve, który zaopiekował się młodym bobrem. Dodał, że zwierzę wyglądało bardzo źle, było tak wycieńczone, że z łatwością udało się je złapać i włożyć do skrzyni transportowej.

  Bóbr, ważący teraz około 13 kilogramów, czuje się już dużo lepiej. Z dnia na dzień staje się coraz silniejszy, na tyle, że już zaczął dokuczać swoim ratownikom.

  Biologia gatunku

  Bóbr europejski (Castor fiber) to gatunek ziemno-wodnego gryzonia z rodziny bobrowatych (Castoridae). Uważa się go za największego gryzonia Eurazji: masa ciała dorosłego osobnika dochodzi do 29 kilogramów, a długość ciała do 110 centymetrów. Jest zwierzęciem silnie terytorialnym, prowadzi nocny tryb życia.

  Bóbr należy do nielicznego grona gatunków, które potrafią przystosować środowisko do własnych potrzeb. Dzięki wyjątkowo silnym siekaczom bobry potrafią ściąć bardzo grube drzewa, o średnicy nawet do jednego metra. Do najbardziej charakterystycznych śladów życia bobrów w środowisku należą budowane przez nie tamy i żeremia.Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...