Informacje
 • Ulewny deszcz zalał zoo w Australii. Musieli ewakuować koale

  18-01-2020 13:23 I pożary, i powodzie
  Żołnierze zaangażowali się w pomoc skrzywdzonym zwierzętom Foto: Reuters | Video: Facebook.com/australianarmy

  Australia zmaga się z gwałtowną pogodą. Przez wschodnią część kraju przeszły burze. Intensywne opady deszczu stłumiły niektóre z pożarów, doprowadziły jednak do powodzi.

  Z powodu gwałtownych ulew, jakie przeszły w ciągu ostatnich dni we wschodniej Australii, zoo w pobliżu Sydney, Australian Reptile Park (Australijski Park Gadów), musiało zostać zamknięte. Intensywne opady deszczu doprowadziły do powodzi błyskawicznych, a poziom wody podniósł się nad ogrodzenia.

  Personel ogrodu zoologicznego musiał ewakuować znajdujące się w nim koale. Jak poinformowano, wszystkie zwierzęta mają się dobrze i są bezpieczne. Ponowne otwarcie bram zoo zaplanowano na sobotę.

  Opady największe od lat

  Opady deszczu przeszły przez Queensland, Nową Południową Walię i Wiktorię. W pierwszym z tych trzech stanów, w ciągu nocy spadło tyle deszczy, ile pada zazwyczaj w ciągu trzech miesięcy. Z powodu burz w części Nowej Południowej Walii odcięta została energia elektryczna.

  Jednak zgodnie z informacjami lokalnych mediów, w czwartek nad miastem Moree przeszły największe opady od prawie trzech lat. Spadło około 51 litrów wody na metr kwadratowy - podaje Australijskie Biuro Meteorologiczne.

  Koala pił wodę z kałuży

  W mieście Maree w Nowej Południowej Walii pewna rodzina wracając wracając z zakupów zauważyła spragnionego koalę liżącego mokrą od deszczu nawierzchnię drogi i pijącego wodę z kałuży.

  W wyniku pożarów buszu, cierpi wiele gatunków. Od września mogło zginąć nawet miliard zwierząt - podaje uniwersytet w Sydney.

  To nie koniec pożarów

  Deszcz spadł przede wszystkim ku uciesze wyczerpanych i bezustannie walczących z pożarami strażaków oraz rolników zmagających się z suszą. Intensywne opady stłumiły niektóre z pożarów buszu, jednak wciąż jest około 100 ognisk. W górskiej części Wiktorii strażacy próbowali opanować pożar 15 razy większy od Manhattanu. Zaapelowano o ewakuację wyspy French Island w pobliżu Melbourne, którą zamieszkuje niewiele ponad 100 osób.

  W tym sezonie pożarowym zginęło 29 osób, a zniszczonych zostało 2500 domów.

  >>> TRAGEDIA AUSTRALII NA ZDJĘCIACH

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • dzivvne
  ale pevvne jest ze plonie las zvvierzatka sie pala , szukaja vvody, a człovviek co baluje imprezuje , jakie to sylvvestry oszałamiajace a teraz przyjdzie vvoda , czas pomyslec i to vv dobra stone bo zdarzenia czynia sie vvymovvne
  ~asdf /2020-01-19 01:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...