Informacje
 • Turcja liczy straty po ogromnych powodziach. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych

  24-08-2020 11:03 Wciąż są zaginieni

  Mieszkańcy północnych regionów Turcji, które w niedzielę doświadczyły silnych opadów deszczu i powodzi, sprzątają skutki gwałtownej pogody. Zginęło sześć osób, wciąż poszukiwanych jest 10.

  Liczba ofiar śmiertelnych potężnych powodzi w północnych regionach Turcji wzrosła do sześciu osób. Wciąż trwają poszukiwania 10 zaginionych mieszkańców.

  Powodzie spowodowane były przez niezwykle obfite opady deszczu. Żywioł dewastował budynki, porywał pojazdy i zakopywał je w błocie. Powodzie rozprzestrzeniły się również na sąsiednie prowincje - Rize i Trabzon. Mieszkańcy zalanych regionów przy wsparciu ciężkiego sprzętu usuwali gruz i oczyszczali drogi.

  Departament Klęsk Żywiołowych i Zarządzania Kryzysowego (AFAD) poinformował, że dzięki wysiłkom prawie tysiąca pracowników organizacji pomocowych udało się ocalić 157 osób. Dodano, że trwają wysiłki na rzecz ponownego otwarcia 83 dróg, a w celu pomocy przeznaczono kwotę dziewięciu milionów lirów (około 4,5 mln złotych).

  Bardzo silne opady

  W niedzielę minister rolnictwa i leśnictwa Bekir Pakdemirli powiedział, że opady deszczu w Giresun przekroczyły średnią dla regionu z sierpnia półtora raza.

  - Po raz pierwszy widziałem takie opady i taką powódź - mówił Pakdemirli. - Podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, by to się nie powtórzyło - dodał.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...