Informacje
 • Przez Teksas przeszły silne burze. Wydano ostrzeżenia przed tornadem

  25-11-2020 11:50 To był wieczór z groźną pogodą
  "Usłyszałem dźwięk podobny do zbliżającego się rozpędzonego pociągu" Foto: ENEX | Video: Cable News Network Inc. All rights reserved 2021

  Ostatnia noc dla mieszkańców stanu Teksas była wyjątkowo trudna. Wszystko za sprawą niebezpiecznej pogody - silnych burz i ryzyka pojawienia się tornada. Wiał silny wiatr, który zrywał dachy z domów i łamał drzewa. Porywy osiągały prędkość do 130 kilometrów na godzinę.

  Szereg silnych burz przeszedł przez stan Teksas we wtorek wieczorem. Krótko przed godziną 21 burza przeszła w okolicy głównych autostrad w mieście Arlington. Podróżowanie było niebezpieczne przez bardzo silne porywy wiatru. Radary amerykańskiego Narodowego Centrum Huraganów wykazały, że istnieją spore szanse na pojawienie się tornada. W Arlington i w części Dallas wydano ostrzeżenia przed tym zagrożeniem.

  Silne porywy wiatru

  Według danych na godzinę 20.55 w Arlington wiało z prędkością do niemal 130 kilometrów na godzinę. Nawet gdy burze przeszły przez region, wiatr miał ogromną siłę, by zrywać linie energetyczne i łamać drzewa.

  Departament Policji w Arlington postanowił wesprzeć lokalną straż pożarną w ocenie szkód. Wiele dachów było uszkodzonych. Podobnie stało się w kilkudziesięciu miejscach z sygnalizacją świetlną.


  Tornado, które nie nadeszło

  Ostrzeżenia przed tornadem wydano także dla części hrabstwa Denton, w tym Sanger, Aubrey i Pilot Point. Alarmy wygasły jednak dość szybko. W mediach społecznościowych krążyły zdjęcia widoków złowieszczych chmur, jednak lokalne media nie podają informacji o potwierdzeniu wystąpienia takiego zjawiska.

  Oprócz ostrzeżeń przed tornadem wydano także alerty przed burzami. Ostrzegano między innymi o porywach wiatru o prędkości przekraczającej 90 km/h i gradzie. Te jednak w większości straciły ważność już po kilkudziesięciu minutach.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...