Informacje
 • Katastrofalne pożary w Australii.
  Rozmiar zniszczeń na zdjęciach

  17-01-2020 09:00 Kadry, które pokazują siłę żywiołu
  Żołnierze zaangażowali się w pomoc skrzywdzonym zwierzętom Foto: PAP/EPA/JAMES GOURLEY | Video: Facebook.com/australianarmy

  Od kilku miesięcy Australię trawią pożary buszu. Ocenia się, że zginąć w płomieniach mogło nawet miliard zwierząt. W ostatnim czasie spadł długo oczekiwany deszcz, jednak to jeszcze nie koniec walki z żywiołem. Rozmiary tragedii udokumentowane zdjęciami są przejmujące.

  Od października w wyniku pożarów w Australii życie straciło co najmniej 29 osób, a według naukowców z Uniwersytetu w Sydney w ogniu mogło zginąć nawet miliard zwierząt. Zniszczonych jest ponad 2,5 tysiąca domów. W piątek w Nowej Południowej Walii nadal płonęły 82 pożary, z czego 30 nie udało się jeszcze opanować. Ogień szaleje również w kilku miejscach w stanie Wiktoria.

  >>> CZYTAJ WIĘCEJ O POŻARACH W AUSTRALII

  Porucznik Kynan Lang w miejscu, gdzie zginęli jego wujek i kuzyn. Zdjęcie powstało na wyspie Kangura podczas operacji Bushfire Assist. W australijskich pożarach zginęło od października co najmniej 29 osób.

  Uniwersytet w Australii szacuje, że w pożarach mogło zginąć nawet miliard zwierząt. Dwie rudawki szarogłowe ze zdjęcia udało się uratować. Leczone są w szpitalu w Beerwah. Tam też od 2004 roku trafiło ponad 90 tysięcy zwierząt.

  Sara i jej partner Gary prowadzili ośrodek dla dzikich zwierząt. Musieli jednak uciekać przed ogniem, a ich dom został całkowicie zniszczony. Uratować udało im się jednego młodego kangura.

  Ogień zniszczył w Australii ponad 2,5 tysiąca budynków. Na poniższych zdjęciach widać Vanessę i Petera Williams stojących przed zgliszczami budynku, w którym prowadzili zakład garncarski. Ogień dotarł do Mogo w sylwestra. Stracili wtedy zakład i dom.

   

   

  Wiktoria, Nowa Południowa Walia i Queensland, trzy najbardziej dotknięte suszą i pożarami stany, z radością powitały w tym tygodniu opady deszczu. Straż pożarna zaznacza jednak, że ulewy nie ugaszą wszystkich pożarów, ale pomogą znacznie ograniczyć ich skutki.

  Tymczasem natura powoli wraca do życia. Na spalonych drzewach pojawiają się zielone kiełki.

  Zobacz galerię pozostałych zdjęć z Australii:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Konsekwencje dla Planety
  Szkoda że władze nie zrobiły więcej by powstrzymać ogień. Szkoda mi ekosystemu i Planety który pożar o tak rozmiarach będzie miał wpływ na dalszej losy Naszej Planety.
  ~Irek /2020-01-14 15:18
 • Do Goalkeper
  Nie pomaga się po to aby mieć korzyści, tylko dlatego że jest się przyzwoitym....
  ~Magda /2020-01-13 14:53
 • czlowiek?
  To czlowiek niszczy wszystko,dziwne to ze nikt nie gasi przy takiej technice dzis,upaly to mamy caly czas w tym kraju to tylko sciema jak i z tym samolotem.
  ~smutny /2020-01-12 16:19
 • Milczenie i apel obudżcie świat by pomógł
  Słuchajcie proszę skrzyknijcie świat potrzebna pasza siano pożywienie dla tych zwierząt co zostało i zbiorniki płaskie by rozstawić na wodę do picia dla zwierzą co ocalały,wlać z cystern w to..podajcie apel w swiat
  ~anna /2020-01-12 13:18
 • a widzieliście to pomarańczowe niebo..?
  marzyło się ludzkości terraformowanie Marsa, na razie zrobiliśmy WSZYSTKO co w naszej mocy, że by do Marsa upodobnić Zemię, za dwadzieścia lat tak będzie wyglądać Europa wg. aktualnie dostępnych symulacji, mogę się tylko cieszyć, że już tego nie dożyję
  ~krakowianka /2020-01-12 12:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Afrykański żar zostanie w Polsce także przez najbliższe dni....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....