Informacje
 • Grillowali hot dogi na wulkanie

  22-03-2021 18:17 Po erupcji na Islandii
  Erupcja Etny w obiektywie Reportera 24 Foto: Reuters | Video: Kontakt 24

  Naukowcy pracujący u podnóża wulkanu Fagradalsfjall, który przed kilkoma dniami wybuchł na Islandii, wykorzystali lawę jako gigantyczny grill. Przygotowali na nim parówki do hot dogów.

  W sobotę - po tym, jak dzień wcześniej obudził się islandzki wulkan Fagradalsfjall - teren erupcji został otwarty dla turystów.

  Naukowcy, wykorzystując wysoką temperaturę lawy wydobywającej się ze szczeliny wulkanu, postanowili przyrządzić sobie posiłek. Na gorącej masie położyli parówki do hot dogów, które potem włożyli do podgrzanych bułek i polali sosem.

  To gotowanie w terenie przyciągnęło mnóstwo obserwatorów.

  Po 40 tysiącach wstrząsów

  Wulkan Fagradalsfjall na półwyspie Reykjanes na Islandii wybuchł w piątek w nocy. Lawa przebiła się przez szczelinę i wytrysnęła na wysokość około 100 metrów. Niebo zabarwiło się na niepokojącą czerwoną barwę.

  Erupcja wulkanu położonego na islandzkim półwyspie Reykjanes nie stanowiła bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców pobliskiego miasta Grindavik - poinformował Islandzki Urząd Meteorologiczny. Poprzedziło ją około 40 tysięcy wstrząsów, które trwały już od kilku tygodni Sejsmolodzy określili wybuch jako mały.

  Śpiący wcześniej 18 lat Fagradalsfjall położony jest około 40 kilometrów na południowy zachód od stolicy kraju, a zarazem największego miasta Islandii - Reykjaviku.


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez Polskę przejdzie zimny front, za którym z północy dotrze do nas ochłodzeni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...