Informacje
 • Wciąż grzmi. Sprawdź, gdzie jest burza

  19-08-2019 21:49 Aktualna sytuacja pogodowa w Polsce
  Prognoza pogody na wtorek Foto: blitzortung.org | Video: tvnmeteo.pl

  Nad krajem pojawiają się wyładowania atmosferyczne. Sprawdź, gdzie jest burza i jaka jest aktualna sytuacja pogodowa w Polsce.

  Jak poinformowała przed godziną 22 synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, nad Polską - od Podlasia, przez Mazowsze, Kielecczyznę, po Małopolskę - rozciąga się front atmosferyczny, na którym występują miejscami chmury burzowe.

  >>> Sprawdź, gdzie obowiązują ostrzeżenia

  Gdzie jest burza?

  Umiarkowane burze występują w województwach:

  - podlaskim i mazowieckim, w pasie miejscowości Kosów Lacki, Czyżew, Wysokie Mazowieckie, Tykocin, Knyszyn i Suchowola; idą na Brańsk, Białystok i Sokółkę;

  - świętokrzyskim, w pasie miejscowości Kazimierza Wielka, Wiślica, Busko-Zdrój, Pińczów i Jędrzejów; idą w kierunku Szczucina, Stopnicy, Chmielnika, Staszowa, Daleszyc i Nowej Słupi.

  Zjawiskom towarzyszą umiarkowane opady deszczu o sumie do 20 litrów na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Komórki burzowe przemieszczają się na północny wschód z prędkością około 50 km/h.

  Blids.de: mapa prezentuje wyładowania atmosferyczne w czasie dwóch godzin. Każdy kolor odpowiada 15 minutom. Od najnowszych: czerwone - pomarańczowe - żółte - zielone - niebieskie - granatowe - fioletowe - różowe.


  Sprawdź, gdzie jest burza:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • tvn meteo
  Kiedy TVN zrozumie że jest jednak potrzebna TVN METEO jako osobny kanał. Teraz gdy jest coraz więcej takich zjawisk to ta telewizja jest potrzebna. Tak to trzeba szukać pogody w telewizjach informacyjnych. Jestem za powrotem kanału TVN Meteo do 24 godzinnego działania live.
  ~mistrz /2019-08-19 21:01

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...