Informacje
 • Przed nami deszczowe i chłodne dni. W weekend miejscami tylko 13 stopni

  28-06-2018 17:31 Prognoza pogody na pięć dni
  Burze mogą być gwałtowne Foto: Shutterstock, ventusky.com | Video: TVN24

  W ciągu najbliższych dni na niebie często zobaczymy kłębiaste chmury, w większości Polski będzie padało. Temperatura w dzień miejscami spadnie do 13-14 stopni Celsjusza. Na wtorek przewidywane jest ocieplenie i więcej rozpogodzeń.

  W piątek prognozuje się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże. Na południu i południowym wschodzie Polski popada deszcz, ma spaść 10-40 litrów wody na metr kwadratowy. Miejscami mogą pojawić się burze z gradem. Temperatura wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 23 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej, do 28 st. C w centrum i na zachodzie kraju. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Wiatr towarzyszący burzom powieje do 90 kilometrów na godzinę.

  Sobota chmurna i chłodna

  W sobotę będzie pochmurno, ale z większymi przejaśnieniami. Miejscami może popadać słaby, przelotny deszcz, 2-5 l/mkw. Termometry wskażą od 17 st. C na Suwalszczyźnie, przez 19 st. C w centrum kraju do 22 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr północny, umiarkowany i dość silny, w porywach powieje do 50-70 km/h.

  W niedzielę zaświeci słońce, ale tylko niektórym

  Niedziela zapowiada się pogodnie na zachodzie kraju. W reszcie kraju spodziewane jest zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu o sumie 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 13 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17 st. C w centrum kraju do 19 st. C na Pomorzu Zachodnim. Północno-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w porywach osiągnie prędkość do 50 km/h.

  Poniedziałek podobny

  W poniedziałek pogodnie będzie jedynie na zachodzie Polski. W pozostałej części kraju prognozuje się okresowy deszcz o sumie 5-10 l/mkw. Termometry wskażą od 14 st. C na Podkarpaciu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 24 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr powieje północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach osiągnie prędkość do 50 km/h.

  Cieplej we wtorek

  We wtorek w niemal całym kraju będzie pogodnie. Tylko na wschodzie wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym  deszczem o sumie opadów 5-10 l/mkw. Na termometrach zobaczymy od 18 st. C na Podkarpaciu, przez 22 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Ochłodzenie
  O tym ochłodzeniu było już wiadomo na początku tygodnia.Z tego powodu w wtorek przełożyliśmy zaplanowanego na ten weekend grilla o tydzień później, ze wzgłędu właśnie na niską temperaturę.Wy cały czas pokazywaliście zawyżone wartości podczas weekendu.
  ~Lech /2018-06-28 19:18

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...