Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: upalny poniedziałek z burzami, do 32 stopni

  19-08-2019 06:23 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na wtorek Foto: PAP/EPA/Salas | Video: tvnmeteo.pl

  W poniedziałek w wielu regionach Polski pojawią się burze. Termometry pokażą maksymalnie 32 stopni Celsjusza. Będzie upalnie i gorąco.

  Poniedziałek zapowiada się pogodnie na Podkarpaciu, Roztoczu, Pomorzu i częściowo na Ziemi Lubuskiej oraz w Wielkopolsce. W pozostałych regionach możliwy jest przelotny deszcz, może też zagrzmieć. Wyładowaniom będą towarzyszyć opady rzędu 10-20 litrów wody na metr kwadratowy i porywy wiatru dochodzące do 60-80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 25 stopni Celsjusza na Nizinie Szczecińskiej do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza na przeważającej części obszaru kraju osiągnie 90 procent. W północno-zachodniej części Polski odczujemy gorąco, a na pozostałym obszarze będzie upalnie i parno. Biomet w całym kraju będzie niekorzystny.

  Szczegółowa prognoza dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Na ogół pogodnie, temperatura maksymalna wzrośnie do 26 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie rośnie - w Gdańsku w południe dojdzie do 1015 hPa.

  KRAKÓW

  Popada przelotny deszcz, możliwe są też burze. Spadnie w nich do 10-20 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru osiągną 60-80 km/h. Temperatura maksymalna sięgnie 31 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 987 hPa.

  POZNAŃ

  Czeka nas pogodny dzień, na termometrach zobaczymy maksymalnie 27 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1005 hPa.

  WARSZAWA

  Spodziewamy się opadów przelotnego deszczu oraz burzy. Może spaść do 10-20 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru wyniosą 60-80 km/h. Termometry pokażą maksymalnie 30 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, północno-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 1002 hPa.

  WROCŁAW

  Możliwy jest przelotny deszcz, może też zagrzmieć. W burzach spadnie do 10-20 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru osiągną 60-80 km/h. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 28 st. C. Powieje słaby i umiarkowany, południowo-zachodni wiatr. Ciśnienie rośnie, w południe sięgnie 1002 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...