Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: popada m.in. na Podlasiu. Jednak będzie ciepło

  27-02-2015 06:35 Na termometrach zobaczymy od 4 do 10 st. C

  Mieszkańcy północnej i północno-wschodniej Polski powinni zabrać parasole

  Fot: Shutterstock, Film: TVN Meteo

  Czeka nas ciepły dzień. Synoptycy prognozują, że miejscami termometry pokażą nawet 10 st. C. Kilka regionów będzie pogodnych, jednak na północnym wschodzie Polski popada deszcz.

  W piątek rano miejscami będą się utrzymywać mgły i zamglenia.

  W ciągu dnia słońce pojawi się na zachodzie i na południu kraju. Na północnym wschodzie, a także w województwie kujawsko-pomorskim, odnotujemy opady deszczu (na Podlasiu początkowo ma padać deszcz ze śniegiem).

  Jeśli chodzi o temperaturę, to 4 st. C odnotujemy w Suwałkach. W Warszawie i w Lublinie będzie 7 st. C. W Szczecinie, a także w Gorzowie Wielkopolskim termometry pokażą 8 stopni. Mieszkańcy Krakowa, Rzeszowa i Wrocławia mogą nastawić się na 10 st. C.

   

  Warunki biometeo

  W piątek najniższa wilgotność powietrza czeka mieszkańców południowego zachodu. Tam utrzyma się na poziomie około 70 proc. Im dalej na północny wschód, tym bardziej będzie rosnąć. Maksymalnie osiągnie poziom ponad 90 proc.

  Niemal w całym kraju warunki biometeo będą niekorzystne. Możemy narzekać na senność, zmęczenie, bóle głowy. Na zachodzie i na południowym zachodzie Polski biomet nie wpłynie na nasze samopoczucie.

  Prognoza pogody dla pięciu miast

  Prognoza pogody dla Warszawy

  Pochmurno. Temp. maks. 7 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa 1002 hPa, spada.

  Prognoza pogody dla Trójmiasta

  Pochmurno i mglisto. Temp. maks. 6 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1015 hPa, lekko rośnie.

  Prognoza pogody dla Poznania

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temp. maks. 8 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 1002 hPa, lekko rośnie.

  Prognoza pogody dla Wrocławia

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temp. maks. 10 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 998 hPa, lekko rośnie.

  Prognoza pogody dla Krakowa

  Pochmurno z przejaśnieniami. Temp. maks. 10 st. C. Wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe 987 hPa, lekko rośnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...