Informacje
 • Pogoda na dziś: padać nie przestanie, a dodatkowo jeszcze silnie powieje

  15-04-2021 06:21 Biomet będzie niekorzystny
  Prognoza pogody na środę 12.05 Foto: Shutterstock | Video: tvnmeteo.pl

  Czwartek to kolejny dzień z opadami w całym kraju. Poza tym powieje, przez co temperatura odczuwalna będzie niższa od tej wskazywanej przez termometry. A na nich miejscami zobaczymy maksymalnie 2 stopnie Celsjusza.

  Polska jest pod wpływem układu niżowego znad Ukrainy, w strefie ciepłego frontu atmosferycznego postępującego od wschodu w głąb kraju. Pozostajemy jeszcze w zimnym i wilgotnym powietrzu arktycznym, które jednak od wschodu jest wypierane przez cieplejsze powietrze polarne, napływające z południowego wschodu.

  W czwartek będzie pochmurno z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem o sumie do 5-10 litrów wody na metr kwadratowy. Na przedgórzu spodziewamy się opadu mokrego śniegu o wysokości do 5 centymetrów, a w górach do 10-20 cm. Będzie ślisko. Temperatura maksymalna wyniesie od 2 stopni Celsjusza na Śląsku, przez 5 st. C w centrum kraju, do 8 st. C na Podlasiu. Wiatr, wiejący z kierunków północnych, będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. W porywach rozpędzi się do 50-60 kilometrów na godzinę, na Wybrzeżu do 70 km/h.

  Warunki biometeo

  Wilgotność powietrza w ciągu dnia wyniesie około 90 procent. W całym kraju odczujemy chłód i wilgoć, miejscami będzie też wietrznie. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Pogoda Warszawa

  Pochmurno z opadami deszczu. Termometry pokażą maksymalnie 7 st. C. Wiatr północny, słaby i umiarkowany, okresami powieje dość silnie. Ciśnienie spada, w południe odnotujemy 1004 hPa.

  Pogoda Trójmiasto

  Pochmurno z opadami deszczu. Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do 6 st. C. Północny wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie spada, w południe na barometrach zobaczymy 1023 hPa.

  Pogoda Poznań

  Pochmurno z opadami deszczu ze śniegiem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Powieje północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1013 hPa.

  Pogoda Wrocław

  Pochmurno z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna wyniesie 3 st. C. Powieje północny, słaby i umiarkowany, okresami dość silny wiatr. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1009 hPa.

  Pogoda Kraków

  Pochmurno z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Termometry pokażą maksymalnie 3 st. C. Wiatr północny, słaby i umiarkowany, okresami będzie wiał dość silnie. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 992 hPa.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...