Informacje
 • Pogoda na 5 dni: weekend z wiatrem i deszczem. A co przyniesie nowy tydzień?

  12-03-2021 15:23 W górach wiatr może osiągać do 140 kilometrów na godzinę
  Prognozowana temperatura w najbliższych dniach w Europie Foto: Shutterstock/Ventusky.com | Video: Ventusky.com

  W kolejnych dniach prognozowane są opady deszczu, deszczu ze śniegiem, a miejscami również samego śniegu. Należy spodziewać się silnego wiatru - w górach może rozpędzać się w porywach do 140 kilometrów na godzinę.

  W sobotę należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem o sumie do 5 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna sięgnie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z południowego zachodu będzie umiarkowany i dość silny, w porywach rozpędzi się do 60 kilometrów na godzinę. Wysoko w górach porywy mogą osiągać do 140 km/h.

  Niedziela przyniesie przelotne opady deszczu do 2-7 l/mkw. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 6 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany wiatr z zachodu, który w porywach osiągnie prędkość do 50 km/h. Wysoko w górach porywy rozpędzą się do 100 km/h.

  Co przyniesie kolejny tydzień?

  W poniedziałek należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu, a na Suwalszczyźnie deszczu ze śniegiem rzędu 3-8 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego zachodu.

  Wtorek przyniesie mieszkańcom Podkarpacia pogodną aurę. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o sumie do 1-5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 7 st. C na Podkarpaciu. Wiatr z północy powieje słabo i umiarkowanie.

  Środa upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu ze śniegiem do 1-5 l/mkw., a na Suwalszczyźnie śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od 2 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na zachodzie. Powieje z północy, a wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po kilkudniowym odpoczynku od upalnej pogody temperatura znowu rośnie, a do Pols...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...