Informacje
 • Pogoda na 5 dni: i deszcz ze śniegiem, i 18 stopni

  26-04-2021 14:58 Sprawdź, co czeka nas w kolejnych dniach
  Dorota Gardias o pogodzie w najbliższych dniach Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: tvnmeteo.pl

  Najbliższe dni zapowiadają się na ogół ciepło i pogodnie. Lokalnie może pojawiać się przelotny deszcz. Jednak w piątek opady obejmą większość kraju, zrobi się też nieco chłodniej.

  Wtorek zapowiada się pogodnie, tylko na północnym wschodzie kraju pojawią się słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu rzędu 1-2 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 12 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany północno-zachodni wiatr.

  Środa przyniesie pogodną aurę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 10 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu.

  Do 18 stopni

  Czwartek będzie pogodny, tylko na północy pojawią się przelotne opady deszczu do 1-5 l/mkw. Termometry pokażą maksymalnie od 13 st. C na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Piątek upłynie pod znakiem przelotnych opadów deszczu o sumie do 3-8 l/mkw. Temperatura maksymalna sięgnie od 11 st. C na Pomorzu do 17 st. C na Podkarpaciu. Północno-wschodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

  1 maja mieszkańcom południowych regionów kraju pogoda przyniesie przelotne opady deszczu do 2-7 l/mkw. W sobotę w innych częściach kraju będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 st. C na Suwalszczyźnie do 15 st. C na Podkarpaciu. Wiatr ze wschodu będzie słaby i umiarkowany.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....