Informacje
 • Pogoda na 5 dni: Będzie jak w przysłowiu. Śnieg i deszcz, słońce, wiatr

  06-03-2021 15:40 Prawdziwy kalejdoskop
  Prognozowane opady w ciągu kolejnych dni (Ventusky) Foto: Shutterstock/Ventusky | Video: Ventusky

  Słowami "w marcu jak w garncu" będzie można opisać pogodę w ciągu nadchodzących dni. Najpierw spadnie śnieg, do tego silny wiatr wywoła zawieje, później się wypogodzi i ociepli, by następnie znów zaczęło padać i wiać.

  W ciągu najbliższej doby Polska będzie na skraju niżu Hartmut znad północnej Rosji. Front atmosferyczny związany z tym niżem będzie się przemieszczał z północy do centrum kraju, a w ślad za nim napłynie zimne i wilgotne powietrze arktyczne znad Skandynawii. Porywisty wiatr wzmagać będzie termiczne odczucie zimna.

  Niedziela na południu kraju zapowiada się pogodnie. Poza tym wystąpią opady śniegu o sumie do 1-5 centymetrów, a na Pomorzu i w Wielkopolsce deszczu oraz deszczu ze śniegiem do 1-4 litrów wody na metr kwadratowy. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie zachodni, dość silny, w porywach osiągając prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Może powodować lokalne zawieje śnieżne.

  Na trochę się wypogodzi

  W poniedziałek śnieg rzędu 1-3 cm popada we wschodnich i południowych regionach. Na pozostałym obszarze Polski można spodziewać się pogodnej aury. Termometry pokażą maksymalnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunku północnego.

  Wtorek w całym kraju okaże się pogodny. Temperatura maksymalna osiągnie od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 6 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

  Cieplej, ale wietrznie

  Na środę dla Pomorza prognozowane są opady deszczu do 1-3 l/mkw. Poza tym nadal będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiać umiarkowany, w porywach do 50 km/h, południowo-zachodni wiatr.

  Czwartek upłynie pod znakiem chmur z opadami deszczu, a na Suwalszczyźnie także deszczu ze śniegiem do 5-10 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Z południowego zachodu silniej powieje, w porywach do 70 km/h.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami kilka cieplejszych dni, ale zimno jeszcze na chwilę wróci....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...