Informacje
 • Mgły ograniczające widzialność, roztopy.
  Alerty przed groźną pogodą

  16-02-2019 18:36 Sprawdź, gdzie pogoda może być niebezpieczna
  Prognoza pogody na niedzielę Foto: Flickr (CC BY-SA 2.0)/Jean-Baptiste Truffart | Video: tvnmeteo.pl

  W nadchodzących godzinach utrudnienia będą sprawiać gęsty mgły i roztopy. Obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

  Trudności w województwie lubelskim będą sprawiać mgły, ograniczające widzialność na odległość od 100 do 200 metrów.

  Ostrzeżeniami objęto powiaty: bialski, Biała Podlaska, radzyński, parczewski, włodawski, chełmski, Chełm, łęczyński, lubartowski, świdnicki, lubelski, Lublin, kraśnicki i opolski.

  Alert wygaśnie o godzinie 23.

  Tutaj zagrożą roztopy

  Alerty przed roztopami obowiązują w województwie dolnośląskim, w powiatach: kłodzkim, wałbrzyskim, kamiennogórskim, Wałbrzych, jeleniogórskim, Jelenia Góra, lwóweckim, lubańskim, zgorzeleckim. Ważne są do godziny 18 w niedzielę.

  Na terenie województwa, na obszarach powyżej 600 metrów n.p.m., prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna w okresie ważności ostrzeżenia wyniesie od zera do dwóch stopni Celsjusza, maksymalna od 6 do 9 st. C. Powieje wiatr o średniej prędkości od 15 do 25 kilometrów na godzinę, z północnego zachodu i zachodu.

  Ostrzeżenia przed roztopami dotyczą również województw:

  - śląskiego, powiatów: żywieckiego, cieszyńskiego, bielskiego;

  małopolskiego, powiatów: tatrzańskiego, nowotarski, suskiego, nowosądeckiego, gorlickiego;

  podkarpackiego, powiatów: jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego.

  Na obszarze tych województw, w rejonach położonych powyżej 800 m n.p.m., prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna wyniesie od 3 st. C do 6 st.C, maksymalna od 6 st. C do 8 st.C. Wiatr powieje ze średnią prędkością od 10 do 20 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

  Alerty ważne będą do godz. 22.

  Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

  Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Lekka powódz
  Jeszcze nie teraz z powodzią, wystąpią lekkie podtopienia, ale większych podtopień i ,,lekkiej powodzi' spodziewajcie sie w pierwszej połowie marca na południu może to być gwałtowne zjawisko.Po tych zjawiskach pod koniec marca wracamy do suszy , a to dopiero problem będzie dla naszych rolników i to początek kataklizmów dla naszego kraju, które będą w tym roku.Potwierdzam przewidywania pewnego pana, który mówił o tym jaka będzie pogoda w tym roku, ale...?
  ~Janusz 150 /2019-02-16 15:51
 • Gdzie jest zdjęcie ze strony głównej pokazującej jakąś rzekę lub jezioro?
  Czemu tu nie ma? Takie piekne miejsce. Gdzie to jest?
  PrawdaMiedzyOczy /2019-02-16 14:11

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...