Informacje
 • Majówkowe burze będą intensywne

  28-04-2013 11:29 Mamy dobre i złe wiadomości dotyczące pogody

  Majówka przyniesie intensywne burze

  Fot.: Shutterstock, Film: TVN24

  Dla tych, którzy po przebudzeniu zobaczyli za oknami deszcz, mamy słowa pocieszenia: dziś po południu w wielu miejscach się rozpogodzi. Z drugiej strony mamy też trochę złych wieści dotyczących pogody w najbliższych dniach. Po pierwsze: majówkowe burze będą intensywne. Wszystko wskazuje też na to, że nie dla wszystkich maturzystów zakwitną kasztany.

  Poranek zaczął się deszczowo. - Pogoda będzie się poprawiać, stopniowo, od północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim, także te chmury będą się powoli odsuwać - zapewniał Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

  Niedzielne polepszenie pogody, w majówkę intensywne burze

  Pogoda polepszy się dopiero po południu, jednak nie wszędzie. Na południowym wschodzie do końca dnia będzie pochmurno, z przelotnymi opadami deszczu. Wystapią także burze. Nie będą to spektakularne wyładowania atmosferyczne. Na takie przyjdzie czas w najbliższych dniach, a więc w trakcie majówki. Na południu kraju, jak podał synoptyk, będziemy mieli wtedy burze z opadami dochodzącymi do 15 litrów na metrów kwadratowy i z porywami wiatru wynoszącymi nawet 80 km/h.

  Jeśli chodzi o temperaturę, to ta niedzielna najniższa okaże się na północy kraju. To za sprawą napływającego z północnego wschodu powietrza arktycznego. Najcieplej za to będzie na południowym wschodzie. Tak też ma wyglądać cała majówka.

  SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA POGODY NA MAJÓWKĘ

  Nie wszędzie zakwitna kasztany

  Już po majówce, a więc 7 maja, rozpoczną się matury. Niestety nie wszystkim zdającym egzamin dojrzałości zakwitną kasztany. Jak mówił Raczyński, liczyć na to będą mogli maturzyści z południa, bo tam temperatura będzie wysoka. Natomiast w północnej połowie Polski, przez niższą temperaturę, wegetacja będzie opóźniona o jakieś dwa tygodnie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Juhu :)
  Nad Garwolin<3em są ciemne chmury. :) Liczę na burze <3
  ~Karmilla /2013-04-28 17:42
 • wrozba
  Pogoda to tak jak isc do wrozki. Nigdy nie wiadomo. Czego sie spodziewacie? Moim zdaniem i tak bedzie ladnie w majowke bo zawsze jest, nie pamietam majowki kiedy bylo zimno... Moim zdaniem to publika zeby zwiekszyc zyski hoteli itp... w koncu to bezpieczniej niz pod namiotem.. co wiecej co roku zapowiadane sa ochlodzenia na chwile przed .
  ~xxxz /2013-04-28 17:34
 • Majówka
  Tęsknię za burzami na Mazowszu i Lubelszczyźnie, bo tam mam spędzić Majówkę. :)
  ~Karmilla /2013-04-28 16:58
 • UWAGA :)
  Maj wkroczy i to z wielkim przytupem. Ojjjj będzie się działo.
  ~Majka /2013-04-28 16:52
 • A tak gadali na tvn że będzie ciepło i słonecznie
  A tak gadali na tvn że będzie ciepło i słonecznie chyba w egipcie jak ktoś tam na majówke pojedzie na święta wielkanocne też miało być ciepło a był śnieg znachory z tvnu hahah
  ~fido /2013-04-28 16:14

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...