Informacje
 • Gorące pożegnanie lata. Początek jesieni z gwałtowną zmianą pogody

  19-09-2018 15:21 Prognoza pogody tvnmeteo.pl na pięć dni
  Pogoda w następnych dniach Foto: Shutterstock, tvnmeteo.pl | Video: TVN24

  Przed nami ostatnie dni lata. Już w niedzielę oficjalnie zacznie się jesień, ale chłodniejszą aurę odczujmy dzień wcześniej. Temperatura nie będzie przekraczać 20 stopni Celsjusza.

  Pierwszy dzień astronomicznej jesieni nie jest stałą datą. W tym roku przypada na 23 września, na godzinę 3.53. To właśnie wtedy nastąpi równonoc jesienna, a półkula północna będzie słabiej oświetlona przez Słońce.

  To jeszcze lato

  W czwartek w większości kraju będzie słonecznie. Jedynie na Mazurach i Podlasiu może spaść przelotny deszcz. Najcieplej będzie we Wrocławiu i w Zielonej Górze, temperatura wyniesie tam 28 stopni Celsjusza. Najniższą temperaturę odnotujemy na Pomorzu Zachodnim, 25 st. C. Wiatr będzie na ogół słaby i umiarkowany, powieje z południowego zachodu.

  Ostatni taki letni dzień

  Piątek również okaże się na ogół słoneczny. Na północnym zachodzie po południu mogą pojawić się burze z deszczem rzędu 10-20 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru o prędkości 60-80 kilometrów na godzinę. Na południowym wschodzie termometry pokażą nawet 30-31 st. C. Najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, tam temperatura wyniesie 26 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa.

  Załamanie pogody

  W sobotę nastąpi diametralna zmiana - przyjdzie pogodowa jesień. W całym kraju możliwe są opady deszczu i poczujemy chłód. Termometry pokażą od 16 st. Suwalszczyźnie do maksymalnie 20 st. na Podkarpaciu. Powieje umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr z zachodu.

  Początek astronomicznej jesieni

  Niedziela, czyli pierwszy dzień astronomicznej jesieni, przyniesie kontynuację chłodnej aury. Na Nizinie Szczecińskiej może spaść przelotny deszcz. W pozostałych regionach na niebie pojawią się chmury, ale nie powinno z nich padać. Temperatura wyniesie od 15 st. na Suwalszczyźnie do 18 st. C na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Nowy tydzień, dalej jesień

  Poniedziałek będzie w całym kraju pochmurny i bardzo wietrzny. Niewykluczone są opady deszczu do 15 litrów na metr kwadratowy. Termometry pokażą od 13 st. na Suwalszczyźnie do 16 stopni na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, na zachodzie także porywisty, z kierunków zmieniających się. Jego porywy mogą osiągać prędkość nawet 100 km/h. Tego dnia odczujemy też spadek ciśnienia o 25 hPa. To na pewno wpłynie negatywnie na nasze samopoczucie.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...