Informacje
 • Pokazujecie pierwszy śnieg

  13-10-2020 14:10 Materiały otrzymujemy na Kontakt 24
  Pierwszy śnieg w Polsce Foto: Kontakt 24/Antmich | Video: Krzysztof Jezierski

  Od niedawna w Polsce pojawiają się pierwsze w tym sezonie opady śniegu. Zabielone krajobrazy pokazujecie, wysyłając zdjęcia na Kontakt 24.

  Mieszkańcy południowych regionów kraju obudzili się we wtorek z zimowymi obrazkami za oknem. Opady śniegu zasypały trawniki i przykryły samochody.

  W nocy z poniedziałku na wtorek pierwszy śnieg spadł w Zakopanem. Tak dużo, że pod jego naporem zaczęły łamać się drzewa. Z kolei w Beskidach po razy pierwszy biało zrobiło się w poniedziałek.

  Śnieg w górach nadal będzie się pojawiać. Synoptycy prognozują tam intensywne opady. We wtorek w Tatrach i Karkonoszach może spaść do 10-30 centymetrów. Pod Tatrami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem mają utrzymać się do niedzieli, a temperatura będzie oscylować w okolicach zera stopni Celsjusza.

  Przed opadami śniegu w powiecie tatrzańskim ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.Wydane zostały alarmy pierwszego stopnia.

  Trudne warunki turystyczne

  Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ostrzegają, że opady stworzą bardzo trudne i ryzykowne warunki do uprawiania turystyki, a przy dużej intensywności opadów, w Tatrach może pojawić się zagrożenie lawinowe.

  "Zdecydowanie odradzamy wszelkich wyjść w wyższe partie Tatr, powyżej górnej granicy lasu, do czasu poprawy warunków” - czytamy w komunikacie TOPR.

  Niebezpiecznie jest też w Beskidach, gdzie widoczność jest ograniczona do 50-100 metrów. Turyści wybierając się na pieszą wycieczkę, muszą pamiętać o odpowiednim ubiorze i sprzęcie.

  Pokazujecie, gdzie jest biało

  Na Kontakt 24 otrzymujemy materiały z miejscowości, gdzie nastała zimowa aura. Śnieg spadł między innymi w Korbielowie w województwie śląskim czy Rabce-Zdroju w Małopolsce.

  ZOBACZYSZ COŚ CIEKAWEGO? PODZIEL SIĘ SWOJĄ RELACJĄ

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...