Informacje
 • Grad, porywisty wiatr i ciemne chmury. Wasze burzowe relacje

  19-08-2019 21:19 Relacje wysyłaliście na Kontakt 24
  Powalone drzewa w Białej Podlaskiej Foto: Kontakt 24 | Video: TVN24

  Burze z deszczem, gradem i porywistym wiatrem przechodziły w poniedziałkowe popołudnie nad Polską. Na Kontakt 24 wysyłaliście pogodowe relacje ze swoich miejscowości.

  W poniedziałkowe popołudnie nad Polską rozciągał się front atmosferyczny, na którym rozwijały się chmury burzowe. Wyładowaniom towarzyszyły opady deszczu i porywisty wiatr. Miejscami pojawiał się również grad.

  Przed niebezpiecznymi zjawiskami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obowiązują ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia. Dotyczą burz z gradem.

  >>>SPRAWDŹ OSTRZEŻENIA IMGW

  Jak przekazał oficer dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, na terenie powiatu bialskiego strażacy w związku z silnym wiatrem musieli interweniować 18 razy.

  - Ze względu na silny wiatr dostawaliśmy głównie zgłoszenia dotyczące powalonych drzew. W miejscowości Przechodzisko drzewo uszkodziło fragment dachu stodoły. W Białej Podlaskiej drzewo oparło się o linie energetyczne - przekazał oficer dyżurny w rozmowie z redakcją Kontaktu 24.

  Wasze burzowe relacje

  Na Kontakt 24 wysyłaliście pogodowe relacje ze swoich miejscowości.

  "Około godziny 18.15 w Radomiu spadł grad wielkości kciuka" - napisał Rafał, który wysłał zdjęcia gradzin. Nad Radomiem przeszła gwałtowna burza.

  Pojawiła się tam również chmura stropowa. Jak tłumaczyła synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek, takie chmury tworzą się na linii nawałnic, na niewielkich frontach przed głównymi frontami. Powstają w gorącej masie powietrza.

  ZOBACZ POGODOWE RELACJE:


Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...