Informacje
 • Co robić zimą? Mazury zapraszają za pół ceny

  07-11-2012 18:09 Od grudnia do lutego wypoczynek m.in. w Rucianem-Nidzie za symboliczna opłatą
  Co robić zimą? Mazury zapraszają za pół ceny

  Rusza kolejna odsłona akcji "Mazury za pół ceny"

  fot. Shutterstock

  Ruciane-Nida, Orzysz, Pisz - w tych, a także w innych miejscowościach południa Mazur wypoczniecie zimą za symboliczną opłatą. Od 1 grudnia do końca lutego będzie tam trwała kolejna odsłona akcji "Mazury za pół ceny", która cieszy się dużą popularnością wśród turystów.

  Warto rozważyć, czy zimą nie wybrać się choćby krótki urlop na Mazury - zwłaszcza do miasteczek położonych na południu tego regionu.

  Jak poinformowała w środę Kinga Ciuksza z biura Lokalnej Organizacji Turystycznej "Mazury Południowe", ubiegłoroczna edycja przedsięwzięcia o nazwie "Mazury za pół ceny" cieszyła się dużym zainteresowaniem. Stąd pomysł na powtórkę.

  Gościna za pół ceny

  Do organizatorów zgłaszają się już przedsiębiorcy, którzy chcą gościć u siebie turystów za połowę ceny w porównaniu do sezonu letniego. Jak powiedziała Ciuksza, są to właściciele hoteli, gospodarstw agroturystycznych, restauracji i lokali gastronomicznych.

  Wśród chętnych znajdują się też prowadzący wypożyczalnie sprzętu narciarskiego oraz organizatorzy kursów snowkitingu, a więc latania na desce snowboardowej czy na nartach za latawcem. Gotowość do wzięcia udziału w projekcie wyrazili także przewodnicy turystyczni oraz instruktorzy narciarscy.

  Potrzebna przedsiębiorcom

  W ubiegłym roku do akcji "Mazury za pół ceny" przystąpiło 60 przedsiębiorców z branży turystycznej. Według inicjatorów chodzi o przyciągnięcie turystów na Mazury także zimą, wtedy gdy zazwyczaj miejsca noclegowe czekają na odwiedzających. Wówczas, jak przekonują organizatorzy, oferta za pół ceny zwróci przedsiębiorcom chociażby koszty utrzymania obiektów. Przedsiębiorcy liczą także, że jeśli ktoś skorzysta z promocyjnej ceny poza sezonem, przyjedzie nad jeziora także latem.

  Ruciane-Nida, Pisz

  Inicjatywa objęła powiat piski, w którym są tak atrakcyjne miejscowości jak: Ruciane-Nida, Orzysz, Pisz i Biała Piska. Na tym obszarze znajduje się też Puszcza Piska oraz duża część największego jeziora w Polsce - Śniardw, które nazywa się także mazurskim morzem.

  Przedsięwzięcie ma swoją stronę internetową, za pomocą której goście mogą znaleźć odpowiadające im hotele, restauracje czy inne obiekty organizujące wypoczynek i zarezerwować w nich miejsca. Do akcji zostały zaproszone także placówki kulturalne, ośrodki odnowy biologicznej i organizatorzy imprez plenerowych.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...