Informacje
 • W lipcu zawsze najbardziej pada

  26-07-2011 18:14 Blog meteorologa Arlety Unton-Pyziołek
  W lipcu zawsze najbardziej pada

  Wilgotność 26 lipca

  TVN Meteo

  W redakcji meteo powstała nowa nazwa miesiąca lipiec, a mianowicie "lipcopad". Rzeczywiście, cały czas jakieś deszczowe chmury przemieszczają się nad Polską, to z południa na północ, to z zachodu na wschód. I oddechu nie ma od deszczu, a każdy marzy już o stabilizacji pogody i niebie bezchmurnym ze słońcem, nie tak na chwilę, ale chociaż na tydzień.

  Lipiec to niestety miesiąc kiedy sumy opadów są najwyższe w całym roku i pada na ogół przez pół miesiąca, w dużym uproszczeniu. Średnia liczba dni z opadem wynosi bowiem w Warszawie i Wrocławiu 13 dni, w Białymstoku i Łodzi 14, na Mazurach 15, w Bieszczadach 16, na Podhalu 18. Ale w tym roku liczba ta będzie wyższa.

  Wszystko jednak wskazuje na to, że analizy statystyczne tego miesiąca wykażą, że był to na ogół miesiąc przeciętny, typowy pod względem pogodowym, z lekko odchyloną "na plus" sumą opadów od normy.

  Ja tam na urlop wybieram zawsze sierpień.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Bez przesady
  Bez przesady , pani Arleto. Opady lekko powyżej normy?! W Polsce są takie miejscowości, gdzie w lipcu spadła kilkumiesięczna norma opadów, czego najlepszym przykładem jest sama Warszawa. Tegoroczny lipiec był wyjątkowy mokry.
  ~gregor /2011-08-17 23:36
 • Lipcopad
  Tylko, że nazwa "lipcopad" wcale przez Was nie została wymyślona. Już dawno krążyła taka nazwa po sieci.
  ~Zasmach /2011-07-28 14:06
 • deszcz
  Ja lubię deszcz, dzięki temu przyroda ożywa i jest zieloną :) jest pięknie, deszczowa pogoda też ma swoje uroki, ale Polacy tylko lubią narzekać zamiast się cieszyć.
  ~Natura /2011-07-27 17:49
 • niedzielna prognoza
  Najbardziej mnie smieszy niedzielna prognoza na 16dni...nawciskaja jakis glupot typu 34 na plusie bedzie cieplo cieplo po czym wogole nic sie nie sprawdza ale sprawdzalnosc jest zawsze 90% pozdrawiam ;-)
  ~jacek /2011-07-27 13:48
 • oby sobie te fronty poszły
  to jakaś patologia z tymi deszczami... nie chcac psuć koniunktury turystycznej ani humorów ciagle tylko gadanie w TV, ze juz wkrótce sie poprawi itp. trzymanie przy nadzieji
  A tymczasem sierpien za pasem, upałów ani tygodni ze słońcem ma nie byc tylko jakies pojedyńcze dni.. łaskawe pojedyncze dni..
  ~czarekmarek /2011-07-27 13:20

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...