Informacje
 • Jedz algi, bo pomogą uchronić przed rakiem

  20-11-2016 16:37 Spalają tłuszcz, walczą z miażdżycą
  Jedz algi, bo pomogą uchronić przed rakiem

  Dodawaj glony do posiłków

  Shutterstock

  Choć glony wyglądają mało apetycznie i niechętnie po nie sięgamy, warto wpleść ten produkt do naszych potraw. Zawierają wiele cennych właściwości i wspierają nasze zdrowie.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Zielone algi Spirulina najczęściej dostaniemy w formie proszku, lub znajdziemy w sushi. Często są spożywane nieświadomie, ponieważ stanowią  barwnik do zielonych napojów. Glony to jednej z najbardziej odżywczych produktów. Wiele badań potwierdziło, że dodawanie ich do diety znacznie poprawia stan zdrowia i samopoczucie.

  Zapobiegają nowotworom

  Z badań przeprowadzonych przez naukowców z University of Maryland Medical Center wynika, że glony zwiększają produkcję przeciwciał, białek i innych komórek, które poprawiają odporność i zapobiegają infekcjom i chorobom przewlekłym, takich jak rak. Zachorowanie na nowotwory stale rośnie, dlatego włączając algi do diety, zmniejszymy ryzyko, że komórki rakowe zaczną rozwijać się w naszym organizmie. Badania wykazały również, że glony hamują wzrost i rozprzestrzeniania się nowotworu, który już istnieje. Szczególnie poleca się je w walce z rakiem prostaty.

  Obniżają cholesterol i zwalczają miażdżycę

  Amerykańscy naukowcy badali, jak algi mogą wpłynąć na ludzi, którzy mają podwyższony cholesterol. Podawali chorym po jeden gram glonów dzienne przez 12 tygodni. Po trzech miesiącach eksperci stwierdzili, że we wszystkich przypadkach poziom cholesterolu znacznie spadł. Utrzymywanie właściwego poziomu cholesterolu jest bardzo ważne, ponieważ jeśli jest on podwyższony istnieje dwa razy większe ryzyko chorób serca. Specjaliści ponadto podkreślają, że algi zapobiegają miażdżycy, która prowadzi do zawałów serca i udaru mózgu.

  Obniżają ciśnienie krwi

  Algi zawierają niebieski barwnik nazywany fikocyjanina, który posiada działanie hipotensyjne czyli obniża ciśnienie krwi. Z tego względu glony są szczególnie polecane osobom cierpiących na syndrom metaboliczny, który z kolei może przyczyniać się do otyłości, wysokiego poziomu cukru we krwi i wysokiego ciśnienia krwi. Tym samym glony zmniejszają prawdopodobieństwo cukrzycy.

  Spalają tłuszcz

  Algi zawierają około 62 proc. białka, który dodaje nam dużo energii. Ponadto pomaga w utrzymaniu beztłuszczowej tkanki mięśniowej i wspomaga spalanie tłuszczu. Glony mogą okazać się zbawienne dla ludzi otyłych. Naukowy udowodnili, że pomagają one spalać zbędną tkankę tłuszczową zwłaszcza wtedy, kiedy spożywamy je na śniadanie.

  Algi często dodawane są do sushi. Zobacz, dlaczego warto je jeść:

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • kowarzanin
  Tak samo pomoga jak torf tolpy
  Kowarzanin /2016-11-21 21:07
 • Wy to chyba jecie gówno
  bo wam mózg zalało już kompletnie.
  ~nick /2016-11-20 16:48

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...