Informacje
 • "Diety cud odchodzą do lamusa".
  Tu chodzi o metabolizm

  04-09-2015 17:29 Co jeść i jak ćwiczyć aby przyspieszyć metabolizm?

  Metabolizm

  pixabay / stevepb

  Czy wystarczy przejść na dietę, aby w krótkim czasie zacząć cieszyć się szczupłą sylwetką? Okazuje się, że w ten sposób możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego. O znaczeniu metabolizmu w naszym życiu rozmawiają dietetyk Marta Tuczyńska oraz trener personalny Robert Madej.

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  - Diety cud odchodzą do lamusa. Powinniśmy po prostu zdrowo się odżywiać - mówi dietetyk Marta Tuczyńska. Jak tłumaczy, restrykcyjna niskokaloryczna dieta może wywołać przybieranie na wadze. Odpowiedzialny za to jest rozpad białek i ubytek masy mięśniowej, a co za tym idzie spowolnienie metabolizmu.

  Prawidłowa dieta odchudzająca nie powinna oznaczać większej redukcji kalorycznej niż do 1000-1200 kcal i jednocześnie powinniśmy ograniczyć kaloryczność posiłków nie bardziej niż o 20-30 procent naszego zapotrzebowania.

  Nie rezygnuj z kolacji

  Wydłużanie czasu między posiłkami może być sygnałem dla organizmu do rozpoczęcia magazynowania tkanki tłuszczowej. Dlatego nie powinniśmy rezygnować z kolacji.

  Ponadto nasza dieta często jest uboga w błonnik, przez co nasz metabolizm spowalnia i powstają zaparcia. Błonnik wpływa na spalanie węglowodanów oraz tłuszczów.

  Ruch jest niezbędny

  Nie od dziś wiadomo, że brak ruchu spowalnia metabolizm. Aby utrzymać szczupłą sylwetkę, powinniśmy wykonywać jakikolwiek wysiłek fizyczny.

  - Najlepsze są ćwiczenia wielostawowe, które wymuszają pracę jak największej grupy mięśniowej - mówi Robert Madej, trener personalny. - Ćwicząc rano, dodatkowo podkręcamy metabolizm na cały dzień.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Bla bla bla
  wystarzy obliczyć sobie zapotrzebowabie kaloryczne Wiek waga wzrost płeć itp. i obciąć `120kcl i chudniemy dodoajemy `120 i tyjemy a najlepiej podzielić na B W i T na kg masy mięśniowej
  turn_on_the_thinking /2015-09-04 22:18

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Kolejna już tej wiosny wizyta zimna z północy zacznie się w świąteczny poniedzia...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...