Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 20°C 29°C 15°C Zachmurzenie małe
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Prognoza pogody na 16 dni: widać koniec mrozów

  03-01-2016 16:25 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Mróz już niedługo zelżeje

  TVN Meteo / Shutterstock

  Za nami mroźny weekend (Białystok: -21 st. C) i prawdopodobnie była to kulminacja tej fali mrozów. Odpowiedzialność za nią bierze wyż, który sprowadził do nas lodowate powietrze - najpierw z północy, a później ze wschodu kontynentu.

  W mroźnym uścisku pozostaniemy jeszcze przez moment, ale będzie on stopniowo coraz lżejszy, aż w końcu zaniknie. Przyczyną zmian, czyli ocieplenia, będą atlantyckie niże. To one przesuwając się na wschód Europy w końcu sprowadzą tu ciepłe powietrze. Na razie jest ono m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i we Włoszech (patrz mapa).

  Zanim jednak angielskie ciepło do nas dotrze, to jeszcze początek tygodnia będzie mroźny - na wschodzie kraju w dzień do -8, -10 stopni. Od czwartku temperatura z dnia na dzień będzie coraz wyższa. Ocieplenie najpierw odczujemy na zachodzie Polski, a pod koniec tygodnia we wszystkich regionach: w niedzielę będzie od -2 stopni na wschodzie do +3 na zachodzie. Kolejne dni mają być jeszcze cieplejsze i odwilż będzie już w całym kraju. W połowie stycznia we Wrocławiu może być nawet około +10 stopni.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • :-)
  Dyskusja nad pogodą ... ;-)
  to ja poproszę śnieg, żeby mi się ładnie krajobraz za oknem zabielił,
  do tego -2 st. maksymalnie, żeby mi się nie roztapiał, ale nie więcej bo mi szkoda ptaków i innych zwierzątek wolno żyjących.
  I też nie powyżej zera, bo mi sikorki nie przylatują do karmnika,
  a bardzo lubię je oglądać,
  :-)


  ja
  ~abcd /2016-01-03 20:27
 • Oddział
  Zima. I mrozy. Są. Potrzebne. Akuratjeżdżę. Po Norwegii. Tam. To. Jest. Zima i ludzie. Żyją. Powinno. Przyjść. Z 3 metry. Śniegu. I przez. Miesiąc. -30. To. By. Odczuli. Co. To. Jest. Zima
  ~Psychol /2016-01-03 20:25
 • Zima jest fajna
  Dalej mam nadzieje że jednak będzie na minusie. W końcu kilka dni było tak jak być w zimie powinno - szkoda że tak krótko, bo jak będzie plus to śnieg się stopi wszędzie będzie ciapa a potem przyjdzie mróz na 2-3 dni i będziemy się wszyscy autami ślizgać. Już wolę żeby było -10 stopni do końca zimy- jeszcze się tą zimą nie nacieszyłem. Ni to ryby łowić, ni na narty jechać. Nie wiem z czego się cieszycie...
  ~qwerty /2016-01-03 20:24
 • mrozy
  W końcu jest styczeń i nic w tym dziwnego.Kiedy ma mrozić,w maju?Minus 10 stopni to jeszcze nie tak zimno,zdrowsze powietrze aniżeli ta chlapa z deszczem.Pozdrawiam.
  ~czytelniczka /2016-01-03 20:02
 • A szkoda
  Ale żeście wycierpieli zaledwie kilka dni. Przynajmniej będzie sypać. Krzysztof - to jedź do W. Brytanii jak lubisz deszcz i depreche. Zamki zamarzają? Ciekawe, mi nic nie zamarzło.
  -10 w styczniu? Szok! Normalna temperatura. Nie wiecie co to mrozy i prawdziwe problemy.
  ~Nick /2016-01-03 19:57

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

W niedzielę chłodniejsze atlantyckie powietrze zaczęło wypierać afrykański żar. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami kolejna fala gwałtownej pogody - rządy przejmuje bowiem pogodowa "Cos...