Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 9°C 12°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: upał na razie nie wróci

  23-08-2020 15:11 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Pogoda na 16 dni

  Shutterstocktvnmeteo.pl

  Do Polski zaczęło napływać chłodniejsze powietrze i czasami może być zaledwie kilkanaście stopni. Sprawdź, co przewiduje Tomasz Wasilewski w swojej prognozie na 16 dni.

  Zmianę cyrkulacji powietrza z gorącej południowej na chłodniejszą zachodnią wszyscy odczuliśmy w niedzielę, po przejściu nad Polską, dzień wcześniej, chłodnego frontu. Związany jest on z niżem znajdującym się nad Skandynawią i ten niż w najbliższych kilku dniach będzie mieć dla nas duże znaczenie, bo skieruje do naszej części kontynentu chłodniejsze powietrze. Jednocześnie w stronę Europy Środkowej będzie też płynąć ciepło z zachodu (patrz mapa), co oznacza, że temperatura będzie się zmieniać w zależności od tego, która masa powietrza dotrze do nas danego dnia.

  W najbliższych dniach czeka nas pogoda z umiarkowaną temperaturą - nad morzem będzie około 20 stopni Celsjusza, a na południu około 25 st. C. Wyraźnie chłodniej zrobi się w czwartek, ale już w piątek i sobotę będzie bardzo ciepło, bo nawet do 28 st. C na południu kraju. Później, to znaczy pod koniec sierpnia i na początku września ochłodzi się, i w północnej Polsce będzie tylko 16-17 st. C, a w południowej - 20-21 st. C. W następnych dniach, aż do 8 września, temperatura ustali się na poziomie przeważnie 18-20 st. C na północy kraju i 23-24 st. C na południu.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po chłodnym długim weekendzie temperatura zacznie stopniowo rosnąć, a za tydzień...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...