Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 14°C 19°C 9°C Słonecznie
zwiń
Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: pierwsze takie ciepło w tym roku

  26-02-2017 13:30 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Robi się coraz cieplej

  Fot.: Shutterstock, TVN Meteo, film: TVN Meteo

  Nad Polską właśnie przeszedł ciepły front atmosferyczny, za którym już teraz płynie do nas łagodne, atlantyckie powietrze.

  Ta ciepła masa powietrza, z różnym natężeniem, będzie do nas docierać przez dłuższy czas, bo sprzyja temu rozkład ciśnienia nad Europą. Wygląda on tak, że na północ od Wielkiej Brytanii mamy niż, a na południu kontynentu wyże. Dzięki temu tworzy się ciepła, zachodnia i południowo-zachodnia cyrkulacja powietrza, która spowoduje u nas wyraźny wzrost temperatury (patrz mapa).

  Pierwszą falę cieplejszego powietrza odczujemy już na początku tygodnia - w poniedziałek i wtorek będzie 12, 13 stopni. Później, na kilka dni, temperatura trochę się obniży i będzie od 5 do 10 stopni. Następnie, w czasie pierwszego marcowego weekendu, czeka nas duże ocieplenie i temperatura najwyższa od początku tego roku - na południu może być aż 17 stopni. Po trzech zdecydowanie ciepłych dniach, od 7 marca będzie nieco chłodniej, to znaczy od 6 do 12 stopni, a później, na kilka dni, poniżej 10 st. C.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:
 • Precz z ciepłem!!
  Temperatura przez cały rok powinna być poniżej 0, oby lato było zimne i deszczowe o to się modle.
  ~Zima /2017-02-28 21:57
 • do SaszkoD
  SaszkoD - chyba żarty sobie stroisz
  ~Mr Ugly /2017-02-28 16:09
 • Wiosna i Lato
  Teoretycznie przypuszczam że lato na południu , centralnej Polsce będzie gorące i piękne zaś nad morzem sądzę że lato będzie chłodniejsze niż w zeszłym roku , w 2016 roku lato było wyjątkowo chłodne , nieustannie wiało i padało 15 - 17 stopni to była codzienność zaś na południu lato było bardzo ciepłe w tym roku zima nie była bardzo sroga ale temperatura była wyrównana rzadko kiedy termometry na północy wskazywały 5-6 stopni w Grudniu , Styczniu i Lutym do czasu tego ocieplenia było to cudem kiedy temp. wzrosła do 6 stopni.
  ~Zima W Marcu i Kwietniu /2017-02-28 02:10
 • Pierwsze takie cieplo
  Az przyjemnie popatrzec na ten wykres.Jak widac pogoda dynamiczna tez ma swoje zalety i juz dzisiaj jest odczucie wiosny, bo w mojej miejscowosci od rana slonce i cieplo. Zapowiadane krotkie pogorszenie i ochlodzenie da sie przezyc .To jest wlasnie ta zmiennosc pogody,gdzie raz jest cieplo a raz zimno i wszystko co nastepuje trwa krotko i szybko mija.Po naplywie podczas weekendu wyjatkowych cieplych mas powietrza z poludnia, moze okazac sie, ze pozniej naplynie zimne powietrze z polnocy i to bedzie normalne,bo w marcu jak w garncu. Nawet moze dojsc do walki zimy z wiosna.
  ~Lech /2017-02-27 17:56
 • Wiosno przybywaj!
  Nie mogę się doczekać jak wszystko zacznie kwitnąć i się zazieleni. I oczywiście zrzucić z siebie te grube ubrania. 25 kresek, leciutki wiaterek, czyste błękitne niebo, piękne słońce i dłuższe dni aaah rozmarzyłem się :)
  ~Polak /2017-02-27 10:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...