Tomasz Wasilewski
 • Pogoda na 16 dni: gorące lato jeszcze z nami zostaje

  16-08-2020 14:29 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego

  Gorące lato jeszcze z nami zostaje

  Shutterstock

  W najbliższych dniach temperatura może osiągnąć aż 31 stopni. Sprawdź długoterminową prognozę pogody przygotowaną przez Tomasza Wasilewskiego.

  Do naszej części Europy nadal płynie ciepłe powietrze, a od czasu do czasu wdzierają się do Polski również gorące masy powietrza z Afryki. Sprzyja temu tak zwany wał wyżowy, czyli pas wysokiego ciśnienia ciągnący się od Skandynawii, przez centrum kontynentu, po Morze Czarne. Ten układ ciśnienia odpowiada za przemieszczanie się gorącego powietrza z południa Europy w kierunku naszego kraju. Z kolei chłodniejsze powietrze jest teraz nad północną częścią Atlantyku oraz w północnej Skandynawii i stamtąd płynie nad Rosję (patrz mapa).

  Przed nami gorący, a miejscami wręcz upalny początek tygodnia, bo na zachodzie i południu kraju będzie aż 30 stopni. Później, to znaczy w połowie tygodnia, temperatura trochę się obniży, ale w weekend znowu wzrośnie i niewykluczone, że nawet nieznacznie przekroczy 30 stopni.

  Następnie, czyli już w czasie ostatniego tygodnia sierpnia, zrobi się chłodniej i na północy będzie wtedy 18-20 stopni, a na południu Polski 24-25. Z podobną lub nieco niższą temperaturą zacznie się wrzesień.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

Prognoza pogody na Facebooku:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...