Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 13°C 24°C 2°C Zachmurzenie małe
zwiń
Informacje
 • Śnieg w Grecji i w Turcji. Poważne utrudnienia

  07-01-2020 14:32 Samochody ślizgały się na drogach

  Zimowej pogody nie powinniśmy spodziewać się na razie w Polsce. Śnieg pojawił się jednak w Grecji i Turcji. Padał tak intensywnie, że powodował utrudnienia na drogach i lotniskach.

  Burza, która wkroczyła do Grecji znad Morza Egejskiego, przyniosła w poniedziałek obfite opady śniegu, deszczu i silne porywy wiatru.

  Wiele samolotów utknęło na międzynarodowym lotnisku w Atenach. Problemy były również z połączeniami promowymi. Wszystkie połączenia w głównych portach kraju, czyli Pireus, Rafina i Lavrio zostały zawieszone. Trudne warunki pogodowe mają występować do późnego wtorku.

  Samochody ślizgały się na drogach

  Zimowa aura zapanowała w poniedziałek też w stolicy Turcji Ankarze. Gwałtowne opady śniegu spowodowały poważne utrudnienia na drogach. Wielu kierowców straciło kontrolę nad samochodami. Niektóre pojazdy ślizgały się na oblodzonych drogach i zderzały ze sobą. Podczas zjeżdżania z góry jeden z pasażerów busa wypadł przez drzwi. Nie ma informacji, aby jakiekolwiek osoby odniosły obrażenia.

  Chwile grozy przeżyli we wtorek pasażerowie jednego z samolotów. Na lotnisku Sabiha Gokcen w Stambule samolot z 164 pasażerami na pokładzie zboczył z pasa startowego i utknął z powodu trudnych warunków. Pasażerowie musieli zostać ewakuowani. Jak poinformowały linie lotnicze Pegasus, nie ma żadnych ofiar. Loty na lotnisku zostały zawieszone do godzin wieczornych we wtorek.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...