Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 5°C -1°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na 16 dni: październik zaprowadzi nowe porządki

  22-09-2019 14:43 Autorska prognoza pogody Tomasza Wasilewskiego
  Pogoda na 16 dni tvnmeteo.pl

  Jesień zacznie się w poniedziałek ciepłą pogodą, która utrzyma się przez kilka dni.

  Na początku tygodnia aurą w naszej części Europy będą rządzić dwa układy ciśnienia - wyż z centrum nad Bałtykiem i Skandynawią oraz niż znajdujący się u wybrzeży Irlandii. Między niżem a wyżem, właśnie nad środkową częścią kontynentu, powietrze będzie przemieszczać się z południa na północ, a to oznacza u nas ocieplenie. W tym czasie zimna arktyczna masa powietrza, która była u nas przyczyną niedawnego ochłodzenia, zostanie zepchnięta bardziej na wschód Europy (patrz mapa).

  W pierwszych dniach tygodnia możemy liczyć nawet na 22 stopnie na południu kraju. Później, od środy, temperatura trochę się obniży i będzie przeważnie od 14 do 18 stopni. Z kolei w czasie najbliższego weekendu znowu może być trochę cieplej, czyli do około 20 stopni na zachodzie i południu Polski. Większa zmiana temperatury, co w tym przypadku oznacza ochłodzenie, nastąpi w pierwszych dniach października -wtedy na północy kraju czasami będzie zaledwie 11-12 stopni, a na południu 16-17 stopni. Jeszcze chłodniej, bo tylko od 10 do 13 stopni, zrobi się od 8 października.

  Następna prognoza 16-dniowa w najbliższą niedzielę.

 • Październik,jakiego nie znamy
  Październik przez ostatnie lata nie wyróżniał się niczym szczególnym,jeżeli chodzi o pogodę.Większość nie pamięta tych czasów,ale w latach 60 i 70-tych, to jeden z najbardziej dynamicznych miesięcy w ciągu roku.Prawie każdego roku Polskę i Europę nawiedzała seria wichur z deszczem znad Atlantyku,powodując liczne szkody.Później następowało jego stopniowe uspokojenie,aż do teraz. Nadchodzący miesiąc sygnalizuje zmianę,jakby chciał powrócić do ''starej tradycji''.
  ~Lech /2019-09-25 21:12
 • Jesień
  Niech sobie październik zaprowadza te swoje nowe porządki.Jako pierwszy pełny miesiąc jesieni ma prawo zrobić z pogodą i temperaturą to,co mu się podoba.Na te zmiany jesteśmy przygotowani.
  ~Lech /2019-09-23 15:43

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...