Informacje
 • IMGW ostrzega przed burzami z gradem

  08-08-2019 19:39 Sprawdź, gdzie może być niebezpiecznie
  Prognoza pogody na piątek tvnmeteo.pl

  Burze, które wystąpią w czwartkowy wieczór, mogą być niebezpieczne.

  Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i burzami z gradem.

  W województwie zachodniopomorskim w powiatach: łobeskim, świdwińskim, białogardzkim, kołobrzeskim, koszalińskim, Koszalin i sławieńskim może zagrzmieć.

  Prognozuje się tam burze z opadami deszczu, które miejscami mogą wynieść od 20 do 30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę.

  Ostrzeżenie będzie obowiązywać do godziny 21 w czwartek.

  W województwie pomorskim i w północnych powiatach województwa kujawsko-pomorskiego mogą wystąpić burze z opadami deszczu miejscami od 20 do 30 l/mkw. oraz wiatrem, który w porywach może powiać do 90 km/h. Miejscami możliwe są również opady gradu.

  Te ostrzeżenia będą obowiązywać do godziny 22 w czwartek.

  Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

  Zgodnie z definicją IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

  Czym jest prognoza zagrożeń?

  Jak mówi definicja IMGW, prognoza zagrożeń to orientacyjna prognoza pogody, służąca wczesnemu informowaniu społeczeństwa o możliwości wystąpienia niebezpiecznego zjawiska meteorologicznego.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorące powietrze z Afryki jest już w drodze do Polski....

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się pod wpływem klina wysokiego ciśnienia związanego z wyżem Wal...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jet stream, czyli prąd strumieniowy, oddzieli na długo Polskę od napływu ciepła....