Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 3°C -3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Rekinowi groziła powolna śmierć. Na szczęście spotkał nurków

  21-08-2018 21:36 Plastikowa sieć utknęła mu w szczęce
  Oznakowanie żarłacza białego DFO Martimes/Twitter

  Rybom i ssakom morskim zagraża śmierć, jeśli zaplączą się w plastikowe śmiecie, których w morzach i oceanach jest coraz więcej. Ten rekin miał szczęście, bo na swojej drodze napotkał grupę płetwonurków.

  Lekcja nurkowania u wschodnich wybrzeży Australii przerodziła się w akcję ratowania rekina. Zwierzę połknęło fragment plastikowej sieci, która zaplątała mu się między zębami. Mało prawdopodobne, by dało radę samo się wyswobodzić. Groziła mu śmierć głodowa.

  Rocznie miliony ryb i ssaków giną, gdy wpadną w plastikowe "pułapki", jakie w wyniku działalności człowieka unoszą się w wodach mórz i oceanów na całym świecie.

  W potrzasku

  Ten rekin - przedstawiciel gatunku tawroszy piaskowych (Carcharias taurus) - uniknął podobnego losu dzięki temu, że w pobliżu lekcje nurkowania prowadził hiszpański instruktor Inaki Aizpun, mieszkający w Australii od ponad 25 lat.

  Na nagraniu widać, jak kilku nurkom udaje się wydobyć kawałek sieci z pyska około dwumetrowej ryby. Zwierzę nie okazuje najmniejszych oznak agresji wobec ratujących go ludzi.

  Tawrosze piaskowe żywią się głównie rybami i głowonogami, a także skorupiakami. Dorosłe osobniki mogą dochodzić do 3,5 metra długości i ważyć do 180 kilogramów.

  Do niecodziennego spotkania morskiego drapieżnika i nurków doszło 9 sierpnia w zatoce Byron Bay, ale dopiero teraz opublikowano dokumentujące je nagranie.
 • wow
  po tym filmie nie bede mogl teraz w noce spac.
  ~stan23nazy /2018-08-22 00:23

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...