Informacje
 • Lato w odwrocie. Nadchodzi pogodowe tąpnięcie

  21-08-2018 17:07 Prognoza pogody TVN Meteo na pięć dni
  Prognoza pogody na najbliższe dni TVN24

  Upalne i słoneczne lato nas porzuca, a w każdym razie robi sobie przerwę. Od piątku można się spodziewać intensywnych opadów deszczu i gwałtownych burz. W niedzielę w niektórych regionach padać może przez kilka godzin. Czeka nas też wyraźne ochłodzenie.

  Szykuje się słoneczna środa. Termometry pokażą od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 30 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południowego wschodu.

  Czwartek: może zagrzmieć

  Czwartek będzie pogodny, tylko na Podkarpaciu możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Termometry pokażą maksymalnie od 26 st. C na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 32 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z południowego wschodu. W porywach burzowych będzie wiał z prędkością do 80 kilometrów na godzinę.

  Piątek: ulewy z gradem

  W całym kraju w piątek może spaść intensywny deszcz, do 40 litrów na metr kwadratowy. Spodziewać się należy burz, niewykluczone że z gradem. Nadal będzie bardzo ciepło, a miejscami upalnie: termometry pokażą od 25 st. C na Pomorzu do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale w porywach burzowych osiągający prędkość do 90 km/h. Powieje z południa, skręcając na północny zachód.

  Sobota: intensywne burze

  Początek weekendu zapowiada się deszczowo. Sobotnie opady mogą być przelotne, ale trzeba się też liczyć z kontynuacją ulew. Zwłaszcza na zachodzie opady mogą być intensywne, do 30 litrów wody na metr kwadratowy. Na wschodzie niewykluczone są natomiast burze, lokalnie z gradem. Ochłodzi się, temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Pomorzu do 25 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny skręcający na zachodni. W burzach powieje mocniej - do 90 km/h.

  Niedziela: deszczu ciąg dalszy

  W niedzielę na zachodzie wystąpią intensywne, ciągłe opady deszczu, do 40 l/mkw Na wschodzie może zagrzmieć, lokalnie spadnie grad. Na termometrach zobaczymy od 19 st. C na Pomorzu do 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr z północy. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 80 km/h.

 • Lato, Lato! Ach to ty?
  Myślę, że może jeszcze lato nas nie opuści tak szybko. Mam nadzieję. Podobno wrzesień ma być bardzo ciepły. Nie chcę upałów jakichś strasznych, ale dla mnie taka temperatura 23-25 stopni może być do października. Lubię ciepło, lubię lato, ale w tym roku jest ono niestety za gorące.
  ~niepodobamisietapogoda /2018-08-22 08:57
 • Wreszcie!!!
  Będzie czym oddychać :)
  ~bzzz /2018-08-22 08:01
 • bajki
  co tydzien niby ma byc koniec upalów a co tydzien powracaja, ale bajki....
  ~lato /2018-08-21 18:24

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...