Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -3°C 3°C -3°C Zachmurzenie duże z przelotnymi opadami śniegu
zwiń
Informacje
 • Coraz więcej ofiar śmiertelnych powodzi w Indiach. Może zabraknąć wody pitnej

  15-08-2018 20:05 Wydano czerwone alerty przed ulewami

  Pięć kolejnych osób poniosło śmierć w wyniku powodzi, które nawiedzają Indie. Setki budynków zostało uszkodzonych, są również ogromne straty w rolnictwie. Według indyjskich służb meteorologicznych ulewy, które wywołały zalania, mają potrwać do soboty.

  Rośnie bilans ofiar śmiertelnych jednej z najtragiczniejszych powodzi w historii stanu Kerala wzrósł do 43 - podała w środę agencja informacyjna Reutera. Zalania wywołały ulewne deszcze, które utrzymują się nad stanem od blisko tygodnia.

  - Po prawie 36 latach zmagamy się z opadami o takiej sile. Zważając na nasze życie, teraz idziemy tylko do przodu - mówił Nijo, mieszkaniec Koczin, jednego z największych miast portowych w całych Indiach.

  Pięć kolejnych ofiar

  Władze stanu nakazały otwarcie 35 śluz na zbiornikach, w których poziom wody był już niebezpiecznie wysoki. Spuszczenie wody spowodowało podwyższenie poziomu rzek, w efekcie czego zginęło pięć osób.

  W ciągu tygodnia uszkodzeniu lub zupełnemu zniszczeniu uległy setki budynków. Poniesiono również znaczne straty w rolnictwie, w tym w uprawach przypraw i kawy. Zamknięto lotnisko w Koczin. Otwarcie nastąpi najwcześniej w niedzielne popołudnie.

  Sekretarz generalny stanu Kerala Pinarayi Vijayan poinformował, że podtopione zostały również oczyszczalnie ścieków, wobec czego istnieje wysokie prawdopodobieństwo niedostatku wody pitnej.

  Czerwone alerty w niemal całym stanie

  Indyjskie służby meteorologiczne (Indian Meteorology Department) prognozują, że intensywne i bardzo intensywne opady deszczu mogą się utrzymywać do soboty. Wydano czerwone alerty meteorologiczne dla 12 z 14 okręgów Kerali.

  Sekhar Lukose Kuriakose ze stanowego Centrum Zarządzania Kryzysowego zaznaczył, że taka powódź miała miejsce ostatnio w 1924 roku. Tegoroczny sezon monsunowy od maja pozbawił życia ponad 200 osób.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem niżu Friedrich znad Rosji i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...