Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 17°C 24°C 9°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: mokry i bardzo gorący dzień

  01-08-2018 06:39 Temperatura dojdzie do 35 stopni Celsjusza
  Prognoza pogody na środę TVN Meteo

  W środę nastąpi kulminacja ciepła - na termometrach zobaczymy nawet 35 stopni Celsjusza. Upał oszczędzi jedynie Suwalszczyznę. Nad całym krajem mogą przechodzić burze, lokalnie z gradem. Biomet będzie niekorzystny

  W ciągu dnia nad całym krajem wystąpią przelotne opady deszczu oraz burze - lokalnie z gradem. Podczas nich spadnie od 5-10 litrów na metr kwadratowy deszczu na zachodzie do nawet 20-40 l/mkw. na południowym wschodzie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 29 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 32-33 st. C w centrum, do 35 st. C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. Podczas burz może osiągnąć prędkość w porywach do 90 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie rosła z zachodu na wschód, osiągając maksymalnie około 70 procent. Temperatura w całym kraju będzie subiektywnie odczuwana jako upalna i parna. Pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Wystąpi przelotny deszcz lub burza. Temperatura dojdzie do 32 st. C. Słaby i umiarkowany, wschodni wiatr powieje w porywach burzowych do 90 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 1005 hPa.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna wyniesie 33 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h. Ciśnienie waha się, po południu barometry wskażą 1007 hPa.

  GDAŃSK

  Będzie padał przelotny deszcz lub burza. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 30 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. W porywach burzowych jego prędkość dojdzie do 90 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 1020 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura w najcieplejszej chwili dojdzie do 34 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. W porywach burzowych rozpędzi się do 90 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 1003 hPa.

  KRAKÓW

  Przelotny deszcz lub burza. Temperatura wzrośnie do 31 st. C. Słaby i umiarkowany wiatr powieje ze wschodu. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 90 km/h. Ciśnienie waha się, po południu wyniesie 990 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendzie do Polski wtargnie powietrze z północnej Afryki. Sprawdź autorską ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Udine znad Rumunii. ...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...