Informacje
 • Obfite opady zniszczyły drogę i mosty. Turyści utknęli pod Elbrusem

  05-07-2018 19:04 Nie ma zgłoszeń od Polaków

  Turyści utknęli pod Elbrusem

  Shutterstock

  Cztery tysiące turystów utknęło w rejonie Elbrusu na rosyjskim Kaukazie. Główną drogę dojazdową uszkodziły wezbrane po intensywnych opadach wody rzeki Baksan.

  W czwartek władze Kabardo-Bałkarii, republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej, poinformowały, że w rejonie Elbrusu na rosyjskim Kaukazie, gdzie główną drogę dojazdową uszkodziły wezbrane wody rzeki Baksan, znajdują się ponad cztery tysiące turystów.

  Władze próbują zapewnić bezpieczny transport odjeżdżającym turystom. Na zniszczonych przez wodę odcinkach trasy, gdzie ruch pojazdów nie jest bezpieczny, zorganizowano przeprawę pieszą.

  W regionie jest kilku Polaków

  - Nie ma obecnie zgłoszeń od Polaków. Według danych służb konsularnych, przebywa w tym regionie kilku obywateli polskich - poinformował dyrektor biura prasowego resortu spraw zagranicznych Artur Lompart.

  Dodał, że służby konsularne opublikowały na Twitterze i stronie internetowej ostrzeżenie wraz z numerem telefonu konsularnego, który - jak ocenił - może okazać się pomocny w przypadku sytuacji zagrożenia.
  Zniszczona droga

  Po wywołanym obfitymi deszczami podniesieniu poziomu wody w rzece Baksan, rozmytych lub częściowo zniszczonych jest 12 odcinków drogi A-158 wiodącej do podnóża Elbrusu. Uszkodzone są cztery mosty. Kilka miejscowości pozostało bez prądu. Żywioł nie spowodował ofiar w ludziach.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...