Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 5°C 1°C Deszcz przechodzący w śnieg
zwiń
Informacje
 • Ostrzeżenia przed burzami z gradem

  16-08-2017 12:18 Dwa województwa zagrożone

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem

  Shutterstock

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego przed burzami z gradem.

  Od zachodu do Polski napływa chłodna i wilgotna masa powietrza. Na krajem znajduje się również front atmosferyczny. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia przed burzami z gradem.

  Gdzie obowiązują ostrzeżenia?

  W województwie pomorskim prognozowane są burze z gradem. W ich trakcie spadnie od 10 do 20, a miejscami nawet do 40 litrów na metr kwadratowy deszczu. Wiatr osiągnie porywy o prędkości dochodzącej do 70 kilometrów na godzinę. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 16 w środę do 2 w nocy w czwartek.

  Przed burzami z gradem IMGW ostrzega również województwo kujawsko-pomorskie. Burzom mają towarzyszyć opady deszczu rzędu 10 do 20, miejscami do 40 l/mkw. wody oraz porywy wiatru o prędkości do 70 km/h. Lokalnie może spaść grad. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 16 w środę do 2 w nocy w czwartek.

  Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

  "Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Zaraz po ciepłym weekendzie czeka nas szokująca zmiana temperatury....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Nicole znad Rumunii. Napływa do nas ciepłe powietrz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nastała astronomiczna wiosna. Jednak patrząc na piątkową pogodę, zimowa aura nie...