Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 6°C 8°C 3°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Śnieg na drogach. Lokalne utrudnienia

  12-01-2017 16:50 Sytuacja powoli się poprawia

  Atak zimy w Polsce

  TVN24

  Duże opady śniegu w nocy i w ciągu dnia spowodowały wiele utrudnień. W niektórych regionach odwołano zajęcia lekcyjne w szkołach. Na drogach było bardzo niebezpiecznie. Sytuacja jednak powoli wraca do normy.

  OGLĄDAJ TVN METEO NA ŻYWO W INTERNECIE

  Ostatniej nocy w Polsce spadło sporo śniegu. W niektórych regionach kraju panuje trudna sytuacja pogodowa, występują zawieje i zamiecie śnieżne. Na Podkarpaciu śnieg zasypał drogi.

  Odwołano zajęcia w szkołach, m.in. w powiecie kołobrzeskim. Taką decyzję podjęto, ponieważ autobusy szkolne nie mogły dojechać po dzieci do małych miejscowości. Nauczyciele jednak byli obecni w szkołach, aby sprawować opiekę nad dziećmi, które dotarły do szkół. Najgorzej było w Rymaniu, ponieważ większość dzieci dojeżdża do szkoły z położonych dalej miejscowości. W piątek sytuacja powinna wrócić do normy.

  Na mniejszych drogach znajduje się teraz błoto pośniegowe. Główne trasy są odśnieżone i w pełni przejezdne.

  W środę do Polski wkroczył front atmosferyczny, który sprowadził do wielu regionów śnieżyce. Gwałtowna zmiana pogody spowodowała liczne utrudnienia, w tym także komunikacyjne.

  Obecnie trudna sytuacja panuje w całej Polsce. Drogi, choć odśnieżone lub posypane, są bardzo śliskie. Lepsza sytuacja jest jedynie w okolicach Gdańska, gdzie poza śniegiem pada też deszcz.

  Komunikat GDDKiA

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 482 pojazdy do zimowego utrzymania. Utrudnienia w postaci lokalnej śliskości występują na terenie województw:

  - podlaskiego na: dk 16 odc. Augustów – gr. państwa

  - podkarpackiego w południowej oraz wschodniej części województwa

  - małopolskiego na: dk 49 odc. Nowy Targ – gr. państwa, dk 75 odc. Nowy Sącz – gr. państwa, dk 47 odc. Rabka Zdrój – Zakopane, dk 28 odc. Grybów – Biecz

  - lubelskiego na: 9dk 74 odc. Janów Lubelskie - Szczebrzeszyn

  Utrudnienia w postaci opadów śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, dolnośląskiego, małopolskiego.

   

  Mokre drogi w Katowicach

  Wraz z upływem godzin sytuacja na drogach wielu miast jest znacznie lepsza niż rano. Tak jest między innymi w Katowicach, w których znajduje się reporterka TVN24 Marta Kupiec.

  - W godzinach porannego szczytu jeździło się bardzo źle, dlatego że kierowcy zwalniali, a wiele dróg lokalnych, mimo że przejeżdżały nimi pługi czy też piaskarki, było nadal białych - mówi Kupiec.

  Choć sytuacja nie jest już tak trudna jak rano, na drogach miejscami wciąż zalega błoto pośniegowe. W wyniku zimowej aury w Katowicach w czwartek doszło do pięciu kolizji drogowych.

  Zaśnieżona plaża w Gdańsku

  Na północy Polski pogoda także jest zimowa, jednak lokalnie poza śniegiem pada także deszcz. Wszystko za sprawą cieplejszego powietrza, które sprowadził w te regiony niż Dieter.

  Nie pada jednak we wszystkich regionach, dzięki czemu plażę w Gdańsku pokrywa cienka warstwa białego puchu.

  Odwilż na północy

  Choć na drogach Gdańska, gdzie po godz. 7 znajdował się reporter TVN 24 Adam Krajewski, nie zalega śnieg ani błoto pośniegowe, jezdnie nadal mogą być śliskie. Mimo to warunki na drogach Pomorza są zdecydowanie lepsze niż w pozostałych regionach kraju.

  - Ulica Kołobrzeska w Gdańsku jest czarna, mokra, bez oblodzenia, więc od razu kierowcy jeżdżą pewniej - relacjonował Krajewski. - Nie ma już tego ryzyka, że są jakieś zawieje i zamiecie - dodał.

  Warszawa i błoto pośniegowe

  Trudna sytuacja pogodowa panuje m.in na drogach Warszawy, gdzie rano znajdowała się reporterka TVN24 Justyna Kosela. Na drogach stolicy od samego rana pracowały 164 posypywarki, jednak mimo to, około godz. 7 w wielu miejscach jezdnie były pokryte błotem pośniegowym. Obecnie temperatura wzrosła i większość dróg jest po prostu mokra, jednak nadal jest bardzo ślisko. Niebezpiecznie śliskie są także chodniki, które niestety często nie są odśnieżone.

  Utrudnienia od środy

  Kilkadziesiąt minut intensywnych opadów śniegu wystarczyło, aby w środę wieczorem dosłownie sparaliżować ulice w Gorzowie. Śnieg dał się we znaki drogowcom. Pługopiaskarka próbowała podjechać pod Aleję Odrodzenia, która znajduje się na sporej górce. Niestety pojazd utknął w połowie podjazdu i nie poradził sobie z odśnieżeniem drogi. To spowodowało, że reszta samochodów też nie mogła podjechać.

  Na drodze stanęły przede wszystkim ciężarówki, ale również auta osobowe. Sparaliżowany został również ruch w praktycznie całym mieście, gdzie trzeba podjeżdżać pod mniejsze lub większe górki. Takich ulic w Gorzowie jest kilkanaście m.in. Podmiejska, Pomorska, Słowiańska, Trasa Nadwarciańska, Olimpijska czy Aleja Konstytucji 3 Maja. Na drogi wyjechało tam łącznie 13 pługopiaskarek.

  Są i dobre strony zimy

  Ze śniegu korzystają już dzieci, ale także dorośli. Śmiało można szaleć na sankach. Mieszkańcom Wrocławia zimowa pogoda przypadła do gustu.

  - Bardzo mi się podoba, bardzo lubię śnieg, dla mnie to jest odpowiednia pogoda - powiedział Kamil z Wrocławia.

  - W końcu czuć zimę - powiedziała Martyna. - Wszystkich zachęcamy do spaceru - dodała Ula.

  Jeżeli u Was także sypie śnieg, wyślijcie zdjęcia lub nagrania na Kontakt 24.

  Obejrzyj wideo z Wrocławia:

  Zobacz wideo ze Szczecina:

 • Co ma katastrofa do zamarzniętych osób?
  @Zimnym okiem, zgubiłeś się w internecie, pomyliłeś tematy.
  ~snow /2017-01-12 15:02
 • No co Wy nie powiecie
  To po jakiego czorta sypiecie na jezdnię tę zafajdaną sól???!!! Bez niej nie byłoby błota...Ciągle Wam coś nie tak...Malkontenci! Jest zima i powinno śnieżyc i mrozić!
  ~MiKi /2017-01-12 13:52
 • ALARM..zamarzło już 80 ludzi to prawie tyle co w kastrofie w smoleńsku!!!!
  pamiętam jak za rządów PO zamarzło kilka osób i media i PIS krzyczeli na cała Polskę..skandal. Gdzie rząd że pół mln dzieci nie dożywionych, ... a dziś normalka??
  Zimnym okiem /2017-01-12 09:51
 • śnieg
  Ale mi śnieżyca. 3cm napadało w nocy, miało 10. To był lekki opad a nie snieżyca. Teraz pada coś, powinno być ponad godzinę, na radarze jest większa strefa koło warszawy, oby nie z deszczem. 3cm w Warszawie a 10 w katowicach to nie jest fajnie. Oni mieli 18, a Wawa 4, teraz oni mają blisko 30, a my marne 7. Niech tam lunie deszcz żeby oni mieli te 7. Najgorsze jest to że na wschód od Warszawy jest sam śnieg, a od warszawy z deszczem. Mogła by przyjść gwałtowna burza ze śniegiem na wawę. Tak na radarze opadów zaznaczona na conajmniej czerwony kolor i sam śnieg.Na czerwono 3cm spadłyby w 5min, a w nocy padało nie dość że na radarze na niebiesko to jeszcze z przerwami. A była pomarańczowa strefa, poszła północą.
  ~MobilisA075 /2017-01-12 09:13
 • zima?
  przecie nie lato zima musi byc czas bylo sie przyzwyczaic takie klimaty nie panikujmy dzis tyle techniki moze brak soli co juz w kielbasie tyle ludzi siedzi w pierdlu do pracy,praca krzepi i zadowolenie co darmoche zrec.
  ~aniol /2017-01-12 08:42

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...