Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 12°C 13°C 9°C Przelotne opady
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na początek majówki: dużo słońca, ale też opady i burze

  26-04-2016 13:12 Temperatura wyraźnie wzrośnie

  Prognoza pogody na majówkę

  TVN Meteo, Shutterstock

  Majówka zbliża się wielkimi krokami. Każdy chciałby żeby okazała się ciepła i słoneczna, ale czy tak będzie? Pogoda na początku długiego weekendu będzie w kratkę, ale na termometrach zobaczymy do 20 stopni.

  Synoptycy TVN Meteo prognozują, że w weekend majowy na niebie zobaczymy dużo słońca, ale także chmur. Miejscami wystąpi przelotny deszcz i pojawią się burze.

  Piątek 29 kwietnia

  Początek weekendu będzie pogodny jedynie na Dolnym Śląsku. W pozostałych regionach wystąpią przelotne opady deszczu, a na Pomorzu burze. Piątek będzie jednak najchłodniejszy. Termometry wskażą od 14 st. C na Suwalszczyźnie do 17 st. C na Dolnym Śląsku. Ze wschodu i południowego wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. W burzach może osiągać porywy do 80 km/h.

  Sobota 30 kwietnia

  W sobotę pogoda zdecydowanie się poprawi. W niemal całym kraju będzie pogodnie i na niebie zobaczymy dużo słońca. Jedynie na wschodzie Polski pojawią się przelotne opady deszczu. Temperatura wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 19 st. C na Dolnym Śląsku. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

  Niedziela 1 maja

  Niestety w niedzielę aura nie dopisze. W całym kraju wystąpią przelotne opady deszczu, a na zachodzie i północy burze. Zrobi się za to cieplej. Termometry wskażą od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 20 st. C na Dolnym Śląsku. Słaby i umiarkowany wiatr powieje przeważnie ze wschodu. W porywach burzowych może osiągać prędkość do 80 km/h.

 • leje
  w Szczecinie cały czas pada śnieg z deszczem
  ~coco /2016-04-26 15:27

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Po weekendowym załamaniu pogody i ochłodzeniu czeka nas ocieplenie. Sprawdź prog...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju pogodnego wyżu Manfred znad Ukrainy....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...